14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці: традиції та історія свята

3396

Щороку, 14 жовтня, християни відзначають величне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Історія свята бере початок з подій 910 року в Константинополі.

Свято Пресвятої Богородиці відзначається у пам’ять явища у Влахернському храмі, коли Божа Матір захистила своїм покровом вірян. Вважається, що 14 жовтня всі прохання до Богородиці будуть почуті. Про історію свята та традиції – розповідає 24 канал.

Історія свята

Це свято було встановлене на Русі в другій половині ХІІ століття. Як свідчать перекази, причиною цієї урочистості стало Господнє диво 910 року. Опис зберігся до наших днів у житії святого Андрія Константинопольського.

Язичники напали на Константинополь, столиці загрожувало руйнування храмів і наруга над християнами. Щоб уберегтись від цього, віряни зібрались в храмі в неділю та почали молитись з проханням про допомогу. І раптом, ніби розкрилося над ними склепіння храму, і святий Андрій побачив Пресвяту Діву.

Богородиця молилася зі сльозами до Бога за християн, а потім простягнула над людьми покривало зі своєї голови, щоб захистити їх від ворогів видимих і невидимих.

Традиції свята Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня

Що можна робити 14 жовтня

  • У цей день віруючі звертаються з молитвою до Богородиці та просять в неї міцного здоров’я, допомоги, підтримки і захисту, а також допомоги в сімейному житті і, звичайно ж, в коханні.
  • У Покрови можна також пекти млинці та обносити ними кути житла. Це допоможе задобрити домовика.
  • 14 жовтня також рекомендовано робити дари бідним і сиротам.

Прикмети свята Покрови Пресвятої Богородиці

  • Коли на Покрову відлетіли журавлі, то зима буде ранньою і холодною.
  • Якщо дуб і береза на Покрову скинуть все листя, то рік буде легкий, а якщо не все – до суворої зими.
  • Якщо у цей день вітер південний – зима буде теплою, західний – сніжною, а якщо північний і східний – то холодною.
  • Якщо на Покрову падає сніг, то і на Дмитра (8 листопада) піде сніг, а якщо снігу не буде, то і на Катерини (7 грудня) снігу не буде.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини