Красиві, розумні, успішні: 10 українських жінок, які вразили світ

13928

Українські жінки безумовно розумні, красиві, успішні і…відомі. Тож пропонуємо вам пригадати українок, що справді прославились на весь світ!

Про це пише Gazeta.ua.

Княгиня Ольга (близько 910 — 11 липня 969) – ця жінка стала володаркою Київської Русі після смерті свого чоловіка – Ігоря. Добре відома історія про те, як Ольга помстилась деревлянам за вбивство її чоловіка Ігоря. Відомо, що деревляни кілька разів відправляли до Києва своїх послів, щоб одружити княгиню з їхнім князем Мала. Київські війська взяли в облогу місто Іскоростень та в результаті вщент спалили його.

Княгиня Ольга

Ольга перша прийняла християнство серед князів Києва. Коли вона приїхала Царгород, імператор зауважив її красу, тому вирішив з нею одружитись. Однак, це не входило у плани княгині. Вона сказала, що одружиться з імператором, але тільки після того, як прийме християнство. А також наголосила, що хоче аби саме імператор був її хресним татом. Після церемонії, коли володар знову нагадав про одруження вона відповіла: “Чи може дочка одружуватись з батьком?”.

Анна Ярославна (близько — після 1075, не пізніше 1089) – донька Великого князя Київського Ярослава Мудрого. Його другою дружиною була донька королеви Швеції Інгігерда. Вона стала королевою Франції. Була другою дружиною короля Франції Генріха І Капета. Народила спадкоємця престолу – майбутнього короля Філіпа. Була прабабцею майже 30 французьких королів.

Анна Ярославна

Роксолана (бл. 1505 — 15 квітня 1558) – Анастасія Лісовська. Але у ХVI столітті її називали так: королева аланів. Вже перебуваючи в гаремі султана, вона вивчила турецьку мову та Коран. А після першої ночі, проведеної з Сулейманом, вона відмовилась від коштовностей, та попросила одного – доступу до бібліотеки. Пізніше це допомогло їй причарувати Сулеймана – адже з нею він міг не лише проводити ніч, але й обговорити важливі політичні процеси.

Роксолана

За 200 років існування Османської імперії проста наложниця вперше стала дружиною султана. Українка стала в Туреччині серйозним політичним гравцем. Вона приймала послів, а султан радився з нею щодо важливих державних справ.

Леся Українка – (1871-1912) вправі займає місце серед найвідоміших жінок сучасної і давньої України. Справжнє ім’я цієї поетеси – Лариса Косач. Лесі Українки запевняють, що найбільше кохання свого життя вона зустріла під час лікування у Ялті. У 1897 році вона знайомиться з революціонером з Мінська Сергієм Мержинським, який в Ялті лікував туберкульоз легень. В Криму пара піднімалася на Ай-Петрі. Їхні стосунки почали розвиватися.Однак його хвороба прогресувала… Батьки дівчини були не в захопленні від її стосунків. Адже вона сама усе життя боролося з хворобою, а тут ще одна немічна людина. Леся їздила до Сергія у Мінськ. Вони планували поїхати на лікування у Швейцарію. Сергій кохав іншу жінку. У цей час письменниця написала свою геніальну “Одержиму”. Однак вона не покинула його, Мержинський помер на руках Лесі Українки.

Леся Українка

Олена Казимирчак-Полонська (1902-1992) – українська вчена-астроном. Вона вчилась у Львівському університеті. Згодом перебралась до Варшави, де досліджувала рух комет.В 1941 році, під час окупації Львова, астроном, ризикуючи власним життям, врятувала польських офіцерів. Вона робила їм посвідчення стажерів Львівської обсерваторії, щоб вони могли покинути місто.

Олена Казимирчак-Полонська

Основні роботи Казимирчак-Полонської присвячені вивченню руху комет, зокрема еволюції їхніх орбіт. За це вона отримала чимало відзнак та нагород, зокрема, найвищу астрономічну нагороду – премію Бредихіна. У 1978 році ім’ям Казимирчак-Полонської назвали малу планету № 2006 (2006 Полонська).

Софія Окуневська (1865-1925)– стала першою жінкою-лікарем у Австро-Угорській імперії. Освіту отримала Софія у Швейцарії. Після повернення з навчання вона так і не змогла отримати практику, адже і у Львові і у Кракові відмовились визнавати її диплом. Роботу вона знайшла лише у Карлових Варах у Чехії, де разом з чоловіком вони відкрили приватну практику. Та згодом Краківський університет таки визнав її диплом, тож Окуневська повернулась до Львова. Вона перша у Львові використала променеву терапію у боротьбі з онкологією.

Софія Окуневська – перша жінка-лікар в Австро-Угорській імперії

Соломія Крушельницька (1872-1952) – легенда оперної сцени, примадонна ХХ століття. Виступала на сценах Одеси, Львова, Парижа, Неаполя, Буенос-Айреса, Риму, Мілану. У 1904 році на запрошення Пуччіні виконала оперу Баттерфляй в театрі “Гранде” в Північній Італії. Після її блискочого виконання ця опера здобула всесвітнє визнання. Співати на одній сцені з Соломією вважали за честь Федір Шаляпін та Енріко Карузо.

Соломія Крушельницька

Катерина Білокур (1900-1961) – Пабло Пікассо зазвичай про інших художників казав: “Я потопаю в цих бездарах”. Але про авторку даних робіт він озвався так: “Якби в нас була художниця такого рівня, ми змусили б заговорити про неї увесь світ”.

Катерина Білокур – художниця, яку цінував сам Пікассо

Євгенія Мірошниченко (1931—2009) – талановита українка з колоратурним сопрано була солісткою Київського театру опери та балету. Зірка української сцени виступала на багатьох світових сценах.

Євгенія Мірошниченко – зірка оперної сцени

Ліна Костенко (1930) – сучасна українська поетеса. Саме її прізвище є найбільш часто згадуваним під час пошуку у інтернеті серед українських поетес і письменниць. У 87 років Ліна Костенко є активною громадською діячкою сучасної України.

Ліна Костенко – сучасна українська поетеса
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини