10 найгарніших мостів України

4791

Міст – це найдавніший інженерний винахід людства. Маленькі, хиткі з колод або великі, розвідні і монолітні – усі вони наближають береги, роблячи наше життя простішим. Але сьогодні хотілося б поговорити не про види мостів, їх призначення або конструкції, а про їхню красу і неповторність. Деякі з нас щодня переходять мости, щоб потрапити на роботу, а потім назад додому, навіть не замислюючись над тим, яке різноманіття вони вносять у наше життя.

Плебанівський віадук

Міст розташувався у селі Плебанівка Тернопільській області. Хоча мостом його називати не зовсім правильно, тому що для подолання різних перешкод, таких як ущелини, долини і яри, будували саме віадуки. Можна з упевненістю сказати, що цього красеня зводили на совість. Плебанівському віадуку вже перевалило за 150, а ним і досі проїжджають поїзди, демонструючи своїм пасажирам незабутні краєвиди. Як дістатися: у село Плебанівка можна доїхати автобусом або поїздом. Найзручніше їхати з Тернополя.

Міст на Острів любові

Не всі знають, що в Івано-Франківську є невелике Міське озеро із островом у вигляді серця. До цього острівця протягнуто міст, що став одним із найромантичніших місць в Україні. Як дістатися: їхати можна будь-яким громадським транспортом до центру міста. Уздовж озера проходить вулиця Гетьмана Мазепи.

Інгульський міст

Цей шедевр інженерної думки у Миколаєві є одним із найбільших розвідних мостів у Європі. Нагадаємо, першість тримає міст у Роттердамі. Будівництво Інгульського мосту зайняло цілих сім років, а його унікальність полягає в незвичайній технології пропуску кораблів, яку часто порівнюють з роботою рейкоукладачів. Як дістатися: через Інгульський міст проїжджає фактично будь-яке маршрутне таксі.

Міст Патона

Київському мосту Патона вже більш як 60 років. Він став першою післявоєнною спорудою, яка з’єднала два береги Дніпра. Все інше зруйнувала війна. Названий на честь свого творця, він був зроблений унікальним на той час суцільнозварним методом, який прославив інженера Євгена Патона на весь світ. Сьогодні через цей міст проїжджають тисячі автомобілів, а його тротуарна частина стала чудовим місцем для побачень. Як дістатися: можна дійти пішки від станції метро «Дніпро» або «Лівобережна».

Арочний міст у Запоріжжі

Запорізький міст є найдовшим арочним мостом в Україні. Його побудували для того, щоб з’єднати правобережну частину міста з легендарним островом Хортиця, що зробило споруду популярною серед туристів. Місце також уподобали екстремали, яких приваблює стрибок з 40-метрової висоти з можливістю торкання води. Як дістатися: найбільш зручний варіант – маршрут №46 і №93 або тролейбус № 3, потрібно доїхати до зупинки «Півколо», а потім 5–10 хвилин пройти пішки.

Центральний (Новий, Білий) міст

Ще один красень розташувався у Дніпрі. Центральний міст – один із найдовших мостів в Україні. Вечірньої пори він особливо красиво виглядає з набережної. Непоганий привід для того, щоб приїхати і подивитися на нього власними очима. Як дістатися: через міст проїжджає велика частина громадського транспорту. Ви можете приїхати на трамваї №1 в центр міста, а далі – пройтися пішки хвилин 10. З набережної Дніпра Новий міст розкриється перед вами у всій своїй красі.

Міст через річку Прут

Міст через річку Прут – прекрасний зразок свого часу. Перекинутий над бурхливою річкою, він відкриває приголомшливі краєвиди на навколишню місцевість. Як дістатися: найпростіший спосіб доїхати до Яремче – автобус, який вирушає із залізничного вокзалу в Івано-Франківську.

Замковий міст

Цей масивний кам’яний міст з’єднує стародавню фортецю зі Старим містом. Його можна назвати справжнім надбанням не тільки Кам’янця-Подільського, а й усієї України, бо, згідно наявних даних, це найстаріший міст у країні. Крім того, він єдиний у світі не з’єднує два протилежні береги, а стоїть за течією річки. Як дістатися: найзручніше їхати маршрутним таксі до Старого міста, зупинка – вулиця Старобульварна, поруч із Замковим мостом.

Мерефо-Херсонський міст

Мерефо-Херсонський міст побудовано в густонаселеній частині Дніпра. Він нагадує металеве мереживо та є пам’яткою архітектури, до того ж, це єдиний у Європі міст, який має криволінійну траєкторію. Спочатку його планували зробити двоярусним: перша частина – для поїздів, друга – для решти транспорту і пішоходів, але з усього запланованого вдалося здійснити лише половину. Як дістатися: можна доїхати громадським транспортом до набережної у центральній частині міста. Міст добре видно з оглядового майданчика парку Шевченка.

Міст-віадук у Ворохті

Старий Івано-Франківський віадук – унікальна споруда. Раніше подібних йому можна було знайти безліч, але після війни вціліли лише одиниці. Екземпляр, що зберігся у Ворохті, побудували ще за часів Австро-Угорської імперії. Тепер цей віадук є не тільки найстарішим, але і найдовшим кам’яним арочним мостом у всій Європі. Зараз міст не використовують за прямим призначенням. Як дістатися: з Івано-Франківська до Ворохти регулярно ходять автобуси і маршрутні таксі.

Джерело: m-ukraine.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини