Зимовий сезон: ТОП-6 кращих гірськолижних курортів Карпат

1835
карпати

Інтернет-видання “PMG.ua” пропонує Вам все-таки визначитись з тим, де незабутньо провести відпочинок. Тому ми обрали шість найкращих та найцікавіших гірськолижних курортів Закарпаття, де можна провести активний відпочинок.

Відпочинок у Красії

Одним із найвідоміших місць для гірськолижного відпочинку на Закарпатті є гора Красія, яка знаходиться у Великоберезнянському районі Закарпатської області. Цей курорт, що розташувався на однойменній горі, висота якої складає 1036 метрів, особливий тим, що тут є  найдовший спуск в Україні – понад 3500 м. Схили для катання дозволяють спускатись не лише на лижах, але й на сноубордах та, навіть, спеціальних санках-тарілках.

Регіон катання на Красії з’єднаний двома чергами 2-х і 4-крісельними підйомниками. Взимку працюють 3 канатні дороги:

  • перша довжиною 1114 м – двокрісельний підйомник;
  • друга – 1585 м, чотиримісна;
  • третя – 470 м, бугельний підйомник.

Гірськолижний комплекс Красія (фото: Google/maps)

Саме тут перепад висот складає 600 м, а ширина трас – від 100 до 250 м.

Що ж до цін на підйомники, то разовий підйом у високий сезон коштує 100 грн, а повний день катання складе в низький сезон 600 грн, а у звичайний сезон – 700 грн. На Новий рік та Різдво повноденний ski-pass складатиме 850 грн. Варто зауважити, що діти до 6 років катаються безкоштовно.

Проживання на курорті

Є можливість зняти житло і на самій горі Красія. На середині гори, саме на перетині двох підйомників, знаходиться готель преміум-класу “Alpen House”. Так само трохи вище є масив котеджних будиночків і міні-готелів сімейного типу. Ціни на житло різноманітні, від 100 грн за людину за добу.
Красія (фото: Vlad Sem)

Як дістатись курорту

  • Їдьте потягом до м. Ужгород. Далі варто пересісти на автобус сполученням  “Ужгород – Красія”. Є ще варіант на маршрутному таксі з Ужгорода до Великого Березного або до села Люта. Далі до зупинки в селі Вишка.
  • Якщо їдете автомобілем, то по трасі Київ – Чоп доїжджайте до села Кострино, а далі до села Вишка. Орієнтовні відстані: з Ужгорода – 70 км., з Івано-Франківська – 257 км., зі Львова – 194 км., з Києва – 743 км.

Карта схилів

Схема підйомників і трас на г. Красія

Відпочинок у Буковелі на Новий рік та Різдво

Не могли у своєму умовному хіт-параді оминути найбільший гірськолижний курорт України – Буковель. Він розташований неподалік від с. Поляниця Івано-Франківської області, за 23 км від смт. Ясіня Рахівського району. Саме цей курорт особливий тим, що тут є 63 траси, довжина яких складає від 300 до 2353 м. Перепад висот: від 40 до 285 м. Тут також діють 16 витягів та 2 мультиліфти.

Вид на нічний Буковель (фото: igotoworld.com)

Що ж до цін на підйомники, то:

  • разові ski-pass коштують від 65 до 265 грн.
  • половина дня – від 540 до 1000 грн.
  • денний ski-pass – від звичайних пільгових 785 грн до 1455 грн у новорічно-різдвяний сезон.

Варто зауважити, що діти від 6 до 12 років (включно), пенсіонери, учасники війни, учасники АТО, інваліди, за наявності підтверджуючого документа з фотографією, мають право на отримання знижки 30% на абонементи, які діють протягом поточного дня.
Гірськолижний та SPA курорт в Карпатах – Буковель

Проживання на курорті

Що ж до проживання, то цей гірськолижний курорт славиться великою кількістю готелів та котеджів. Тож кожен може підібрати собі місце в залежності, звісно, від суми коштів у гаманці.

Як дістатись курорту

  • На потязі. Добратися в Буковель без пересадок неможливо. Найкраще доїхати потягом до найближчих обласних центрів – Івано-Франківська та Львова. Звідти можна пересісти на електричку до близьких курортних селищ Ворохта, Татарів, Яремче.
  • Автобусом. На курорт курсують безліч автобусів. Але найзручніше дістатись курорту з автовокзалу Івано-Франківська.
  • На авто. Орієнтовні відстані до найближчих обласних центрів: Івано-Франківськ – 110 км., Львів – 245 км., Тернопіль – 250 км., Чернівці – 160 км., Ужгород – 256 км.

Карта схилів

Схема схилів та карта трас курорту “Буковель”

Відпочинок на Драгобраті

Цей гірськолижний курорт знаходиться у Рахівському районі Закарпатської області, неподалік смт. Ясіня. Він відомий тим, що тут чи не найдовше триває зимовий сезон: з листопада і аж до середини травня. Адже уся інфраструктура знаходиться на висоті від 1400 до 1700 м над рівнем моря, що дозволяє Драгобрату вважатись найвисокогірнішим курортом України. Благо, погодні умови Карпат на даній висоті дозволяють довго триматися не лише штучному снігу, але і натуральному.

На Драгобраті є кілька десятків гірськолижних трас – від нескладних для новачків, до “чорних” для справжніх любителів зимового екстриму. Але здебільшого тут траси середнього рівня складності, червоні – достатньо широкі, довгі та прямі.

Загалом довжина усіх гірськолижних трас на цьому курорті складає майже 10 кілометрів.

Драгобрат: вид на один із комплексів

Також на території комплексу “Драгобрат” є канатна дорога “ВЛ-1000” довжиною у 1 км, а також “Доппельмаєр” довжиною 1,2 км. Вони знаходяться на горі Стіг. Її висота складає 1707 метрів.

Що ж до цін на підйомники, то тут є різноманітні скі-паси як для дорослих, так і для дітей. Так, один підйом для дітей до 14 років коштує 25 грн, а для дорослих – 35 грн. Дитячий ski-pass на 20 підйомів коштує 200-250 грн, а на 50 підйомів – 430-500 грн. Дорослий ski-pass на 20 підйомів зменшить суму Вашого гаманця на 400-450 грн, тоді як на 50 підйомів – на 850-1000 грн. А ціна мультиліфтів – від 180 до 400 грн.

Захід сонця на курорті Драгобрат (фото: Андрій Бурчак)

Проживання на курорті

Важливим питанням для відпочивальників є проживання. Відпочити на Драгобраті на Новий рік та Різдво можна як у котеджах, так і в готелях. Так, відпочинок у котеджах коштує для дітей 509-530 грн, а для дорослих – 620-650 грн. У готелях, у свою чергу, ціна для дітей – 474-495 грн, для дорослих – 570-600 грн.

Як дістатись до курорту

  • Якщо Ви їдете з Києва, то найзручніший варіант – це дістатись потягом до Івано-Франківська або Чернівців. Далі – регулярними автобусними рейсами до смт. Ясіня.
    Жителям Закарпатської області зручно буде дістатись з Ужгорода, Мукачева або Рахова.
  • Якщо Ви їдете автомобілем, то врахуйте відстань до смт. Ясіня: з Ужгорода – 237 км., з Івано-Франківська – 106 км., з Львова – 243 км., з Києва – 651 км.
    В обох випадках Вам ще потрібно буде замовити трансфер до курорту із селища Ясіня. Практично всі садиби або готелі пропонують туристам дану послугу. Звичайно, за окрему плату.

Карта схилів

Карта схилів Драгобрату

Гірськолижний відпочинок у Подобовці

Ще одним привабливим місцем для активного відпочинку у гірській частині Закарпаття є Подобовець. Саме тут, у Міжгірському районі Закарпатської області, розташований однойменний гірськолижний курорт.

Інфраструктура цього курорту та мальовнича природа Карпат приваблюють багатьох туристів з усієї України. На сьогодні гірськолижна інфраструктура курорту включає три бугельних підйомника. Два – 1230 і 1250 метрів, і один 400 метрів. Спуск довжиною 1300 м. Варто зауважити, що є верхня частина спуску, яка є крутою. І є нижня частина спуску, яка ідеально підходить для початківців.

Щодо скі-пасів то одноденний дитячий ski-pass на Подобовці коштує 215 грн, а ski-pass для дорослих – 430 грн. Що ж до разових скі-пасів, то ціна дитячого – 30 грн, а дорослого – 60 грн.

Подобовець (фото: Vitaliy Shulyk)

Проживання на курорті

Також гірськолижний курорт оприлюднив і ціни на проживання у котеджах та готелях гірськолижного курорту “Подобовець 2000” на Новий рік та Різдво. Так, проживання у котеджах коштує від 3900 до 5600 грн. Відповідно, проживання у номерах коштує від 1000 до 1800 гривень в залежності від кількості місць та класу.

Як дістатись до курорту

  • Із Ужгорода або Мукачева до цього курорту можна дістатись трасою “Київ-Чоп”. Їдьте до Нижніх Воріт, а вже звідти – ще 24 кілометри дорогою “Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я”.
  • Якщо їдете із Києва або Львова, то найзручніше це зробити на потязі до Воловця. Далі – трансфер до села Подобовець на маршрутному таксі або автобусі.
  • Подорожуючим на автомобілі слід врахувати такі відстані до села Подобовець: із Ужгорода – 117 км., із Львова – 195 км., з Івано-Франківська – 152 км., з Києва – 738 км.

Карта схилів

Карта схилів у Подобовці

Гірськолижний відпочинок у Пилипці

У підніжжі гори Гимба розкинулось село Пилипець, яке зимою перетворюється, практично, на суцільний курорт. Особливістю цього курорту є те, що тут прокладені найдовші гірськолижні траси України. А загальна їх протяжність – близько 20 кілометрів.

Ще одна родзинка – нічне катання. Доступне воно біля траси готелю “Затишок”.

Пилипець називають раєм для фрірайдерів. Саме в Пилипці вперше почали проводити змагання з цього виду спорту.

Траси курорту Пилипець обслуговують 7 підйомників, 6 з яких бугельних та 1 – крісельний. “Кріселка” – найдовша з усіх наявних (1650 метрів).

Вартість одного підйому на прийдешній сезон – 40 грн. У високий сезон його вартість зростає ще на 10 гривень. Скі-пас на 1 день вартує 400 грн. Але майте на увазі, з 26 грудня до 10 січня його вартість 550 грн.
Пилипець (фото: Julia Asti-tour)

Проживання на курорті

Тут широкий вибір: нічліг можна знайти у приватних садибах, котеджах та готелях. Найбільш фешинебельним готелем вважають “Гранд Готель Пилипець”. У новорічно-різдвяний період ціни тут коливаються від 1300 до 7500 грн за добу в залежності від категорії номеру.

У дешевших готелях ціни стартують від 400 гривень. Кімнату у селі можна знайти за ціною від 200 гривень.

Як дістатись до курорту

Оскільки Пилипець – це сусіднє село Подобовця, то дістатись можна аналогічними способами (див. вище у матеріалі).

Карта схилів

Карта схилів у Пилипці

Гірськолижний відпочинок у Ізках

Один із найвідоміших курортів Закарпаття. Він розташований біля підніжжя гори Жид-Магура, що на Міжгірщині.  Курорт обслуговують два гірськолижні підйомники – бугельний для початківців (150 метрів) і крісельний (1000 метрів). На цьому курорті є різноманітні спуски різних рівнів (зокрема, легкі та середні). Траси у випадку ускладнених погодніх умов можуть бути покриті штучним снігом. Також у Ізках діють лижний прокат, школа для лижників-початківців, а також незвична розвага – батрак.

Перевагою цього курорту є близьке розташування гірськолижних трас до місця проживання. Безпечні схили зі 100% засніженістю забезпечать комфортне навчання та катання. В пункті прокату ви зможете підібрати лижі, сноуборди, санки чи сноутюби.
Ізки (фото: Andrew)

Варто зауважити, що ціни на підйомники у вихідні дні та на новорічно-різдвяні свята фактично однакові. Так, одноразовий ski-pass на крісельному підйомнику для дітей коштує 50 грн, а для дорослих – 70 грн. Одноденний дитячий ski-pass з’їсть з Вашої кишені 500 грн, а дорослий – 600 грн. Триденні скі-паси коштують від 1350 (діти) до 1500 грн (дорослі). Ski-pass на тиждень коштує близько 3000 грн.

Проживання на курорті

Тут є різноманітний вибір місць: готелі, котеджні містечка, номери у котеджах. Так, на Новий рік і Різдво проживання у готелі “Ізки” коштує від 1550 до 4400 грн; у віллах котеджного містечка – від 4400 до 7900 грн; номери у котеджах – від 1500 до 6600 грн, а у готелі “Конференц-хол” – від 1600 до 3400 грн.

Еко-курорт Ізки

Як дістатись до курорту

  • До нього, як і до Подобовця, із Ужгорода можна дістатись дорогами “Київ-Чоп” (до Нижніх Воріт) та “Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я”.
  • Зі сторони Львова найзручніше дістатись на потязі до станції “Воловець”. А вже там пересісти на автобус, який прямує до Міжгір’я через село Ізки.
  • Орієнтовні відстані, якщо Ви їдете на автомобілі: з Ужгорода – 125 км., з Івано-Франківська – 144 км., з Львова – 202 км., з Києва – 746 км.

Карта схилів

Ізки: карта схилів

Загалом є чимало можливостей чудово відпочити у Карпатах та Закарпатті взагалі. Адже є чимало місць, на яких можна добре провести час, покататись на лижах чи сноуборді, набратись сил та енергії на цілий рік. Та, головне, аби Вашому відпочинку сприяла не лише погода, але й Ваш святковий настрій.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини