Зеленський звільнив Муженка і призначив нового начальника генштабу ЗСУ

1811

Посаду обійняв генерал Руслан Хомчак.

Президент Володимир Зеленський змінив керівника Генерального штабу Збройних Сил України. Відповідні укази оприлюднені на офіційному сайті глави держави, – про це повідомляє ТСН.

Документом із номером 301 Віктор Муженко звільняється з посади керівника Генштабу. Указом № 302 на цю посаду призначається Руслан Хомчак. Обидва кадрових рішення датовані сьогоднішнім числом – 21 травня 2019 року.

Муженку 57 років. Він очолював Генштаб майже весь час перебування Петра Порошенка на посаді президента – з 3 липня 2014 року. Був членом РНБО з 5 липня 2014 р. до 21 травня 2019 року. Звання генерал-лейтенанта отримав у 2012 році. До лютого 2014 року був депутатом Житомирської обласної ради від Партії регіонів. Влітку 2014 року брав безпосередню активну участь в Антитерористичній операції на Донбасі. 23 серпня одержав військове звання генерал-полковника. У вересні того ж року у зв’язку з Іловайською трагедією був позбавлений статусу командувача АТО. Наступного року став генералом армії України.

Хомчак і Зеленський

Хомчаку 51 рік. Він є генерал-лейтенантом ЗСУ, командував штабом сухопутних військ, брав участь у бойових діях на Донбасі.