Заради блага православ’я: Вселенський патріарх поставив на місце главу РПЦ Кирила

1882

Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій однією фразою осадив главу російської церкви Кирила

Вселенський патріарх свт. Варфоломій на зустрічі із патріархом Московським Кирилом, де було оголошено ухвалу про надання Україні Томосу, звертався до московського священика виключно «Ваше Блаженство», чим показував власне старшинство.

На зустріч разом із патріархом Кирилом до Стамбулу приїхала митрополія, – повідомляє politeka. 

«Ми віримо в силу діалогу… Діалог – шлях, вказаний нам самим Богом… Ми раді, що візит патріарха Кирила збігається із засіданням Священого Синоду, який відбувається щомісяця і засідає протягом трьох днів. А від завтра до понеділка починається Собор, на якому будуть присутні всі діючі архієреї нашого Патріархату», – сказав, зокрема, Варфоломій.

Кирило намагався перекинути розмову в інше русло, спираючись на засади християнства, що все повинно бути на благо християнства.

«Є різниця між діалогом, який ведуть політики і церкви… Діалог всередині церкви має природу. Діалог між помісними церквами відбувається всередині єдиного тіла. І це накладає на нас певну відповідальність, але й дає силу. І ми робимо все, щоб не порушувати наше благополуччя, не порушувати єдності. У цьому будинку ми мали різні дискусії, але ми ніколи не зробили того, що могло б нашкодити Вселенському патріархату, Єдиній Святій Соборній церкві, бо несемо відповідальність перед вами та помісними церквами», – говорив Кирило.

Окрім того, московський патріарх схиляв до думки, що вони мають бути прикладом для нових молодих ієрархів Константинополя.

«А тут якраз присутні всі молоді ієрархи Константинополя і вони займаються відносинами міжправославних відносин і ведуть діалоги з іншими церквами заради блага православ’я», – відрізав Варфоломій.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарха Кирила про імплементацію рішення по автокефалії в Україні.

Про це після закінчення зустрічі патріархів в Стамбулі (Туреччина) заявив митрополит Гальський Еммануїл, який відповідальний за процес надання УПЦ Томосу.

«Головне питання, яке обговорювалося – питання ситуації в Україні. Ви знаєте, що там розкол, що триває більше 25 років. Вселенський Патріархат прийняв рішення використовувати всі шляхи, щоб вирішити питання надання автокефалії Української Православної Церкви.

І ми імплементуємо це рішення. Про це було повідомлено Патріарху Кирилу під час його візиту. Візит пройшов в братській атмосфері …», – йдеться в заяві.

Фото з відкритих джерел

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини