Заповіт Йосифа Сліпого закінчується великими мріями про єдність України і її церкви

1649

Патріарх Йосиф Сліпий мріяв про єдність України і її церкви, а також про те, щоб у цьому разі бути похованим у Софійському соборі,  пише Укрінформ.

Про це повідомив на прес-конференції Олег Турій, проректор Українського католицького університету, координатор наукової програми відзначення Ювілейного року патріарха Йосифа Сліпого.

“Його заповіт закінчується дуже великими мріями, що “якщо Господь зволить, що Україна буде вільною, то занесіть мої кості у собор Святого Юра, щоби вони спочили в рідній землі”. Тобто воля України, незалежність нашої держави, її самодостатність серед інших країн і народів світу – це була його велика мрія. Але ще більшою його мрією була єдність українського народу. Він казав: “Якщо Господь зволить, що з волі українського народу дійде до того, що він з’єднається в одній церкві, що він буде жити одним духом, то тоді волію я спочити у крипті в підземеллі собору Святої Софії Київської”. Цей його заповіт нам ще належить здійснити”. – сказав Турій.

На актуальності особи і вчення Йосифа Сліпого наголосив владика Гліб (Лончина), єпископ єпархії Пресвятої родини у Великої Британії, апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії, голова оргкомітету Ювілейного року патріарха Йосифа Сліпого.

Він нагадав, зокрема, що 1963 року, коли митрополит Йосиф Сліпий був звільнений з радянських концтаборів і приїхав на Захід, то побачив, що багато українців розкидано по світу після Другої світової війни. І він почав об’єднувати єпископат, а з 1968 року відвідував українські громади по цілому світу.

“І всюди закликав українців не забувати про свій зв’язок з Україною, “бути собою”, тобто не піддаватися асиміляції, триматися своєї мови, культури, своїх традицій. Сьогодні, хоч Україна є самостійною державою, але іміграція і далі продовжується. І ці слова, які прозвучали з його вуст у 1960-их, 70-их, 80-их роках, “бути собою” так само сьогодні актуальні. Тому постать Йосифа Сліпого є об’єднуючою не лише для Греко-католицької церкви, а й для всього українського народу. Треба, аби люди якнайбільше пізнавали його постать, його життєпис. Ми не мали більшої особистості тоді на Заході, в Римі, як Йосиф Сліпий”, – наголосив владика Гліб.

Він додав, що однією з найбільших цілей патріарха Йосифа було визнання патріархату для Української греко-католицької церкви.

“Він бажав гідності і статусу для своєї церкви, тому що це об’єднуючий чинник для всіх греко-католиків нашого народу, у цілому світі. Ця єдність була пріоритетом його життя”, – зазначив голова оргкомітету.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини