“Виграти цю війну можна тільки усвідомивши, що вона триває”, – Володимир В’ятрович про телеміст

927

Голова Інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович також відреагував на гучну заяву російських пропагандистів  щодо проведення телемосту між українцями та росіянами 12 липня 2019 року. На думку історика, ідея телемосту – це нова стратегія росіян у інформаційній війні.

Про це він розмірковує на своїй сторінці у Facebook.

“Про міст.
Ідея телемосту невипадкова. Це не передвиборчий епізод, а нова російська стратегія.
З 2014 року Росія програвала інформаційну війну на двох із трьох важливих для неї фронтах: в Україні та світі. Її меседжі- «адіннарод», «переворот і захоплення влади фашистською хунтою» спрацьовували лише на внутрішньоросійському просторі. Натомість український наратив про війну як захист рідної землі від агресорів та окупантів домінував в Україні та світі. Тому вдавалося тримати високий рівень мобілізації громадян країни та утримувати міжнародну солідарність проти Росії.
Кремль зрозумів це і пішов на зміну наративу.
Новий зазвучав по-іншому: «війни немає», «нормальні люди зможуть домовитися», «треба усунути від впливу радикалів, зацікавлених у війні».
І він починає спрацьовувати не лише в Росії, але й на двох інших важливих фронтах. Українці обирають президентом речника (свідомого чи ні, немає значення) нового російського наративу. Європа і світ готові скористатися нагодою, аби зупинити економічно незручне для них протистояння з Росією.
Тому знов нагадаю – виграти цю війну можна тільки усвідомивши, що вона триває. Так ми побачимо: міст через наш оборонний рів будують не друзі, які просяться в гості”.

Редакція може не поділяти думку авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій.

Анастасія Сорока для Україна Неймовірна

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини