Врятувати від забуття. Українські майстри видали календар з напівзабутими розписами (ФОТО)

3436

Календар з самобутніми орнаментальними розписами – самчиківкою, видали в Україні.

Барвистий, сміливий, самобутній… Самчиківський розпис у розписах хат та інтер’єрів можна було побачити в Україні ще у п’ятдесятих роках минулого століття. Особливо славилося своїми розписами село Самчики на Хмельниччині. Нині ж дивовижна самчиківка практично забута і лише чотири українські майстри володіють ним досконало.

Популяризацією та відновленням самчиківського розпису вже кілька років займається мистецька ініціатива «UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва».

– Наше традиційне мистецтво – дивовижне! Воно заслуговує бути не просто музейним експонатом, а частинкою повсякденного життя сучасних українців, – впевнена засновниця мистецької ініціативи Ірина Чиркова. – З цією метою винаходимо нові форми та формати. Уже декілька років проводимо майстер-класи для охочих і навіть створили школу петриківського та самчиківського розпису у Києві. А в листопаді цього року розписали приміщення Київського Пансіонату Ветеранів Праці, щоб прикрасити та наповнити радістю життя людей похилого віку.

Одним з проектів популяризації самчиківського розпису став випуск барвистого календаря на 2018 рік. Частину коштів від продажів спрямують на відродження пам’яті про самчиківку та перетворення села Самчики у туристичний арт-центр Хмельниччини.

– Самчиківка – суто українське мистецтво, що заслуговує на увагу та визнання. І ми віримо, що все вдасться! Адже сьогодні українці як ніколи ясно розуміють – важливо, щоб нас оточувало українське мистецтво з нашою аутентичною символікою, – відзначає Ірина Чиркова.

Придбати Самчиківський календар на 2018 рік можна за посиланням:

https://goo.gl/forms/QpghwvxePvJ0fbbf2

Джерело: kontent-ua.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини