Врятували світ – розвінчали міф ліквідаторів Чорнобиля

994

Асоціація “Український ядерний форум” розвінчала міф про смерть ліквідаторів Бориса Баранова, Валерія Беспалова та Олексія Ананенка.

В мережі з’являється інформація, що вони померли після того, як у квітні 1986-го займалися спуском води з теплоносія 4 енергоблоку ЧАЕС, передає “Укрінформ“.

“Близько 185 тонн розплавленого ядерного матеріалу зі зруйнованого реактора розплавлювали нижні шари конструкцій під собою. Під ними в резервуарах накопичувалась вода, що використовувалась під час гасіння пожежі в перші дні після аварії. Її об’єм оцінюється в 19 тис. тонн. У випадку, якщо б активна зона дісталась води, була ймовірність повторного вибуху, тому було розроблено план: троє водолазів мали відправитись через затоплені камери четвертого реактора до теплоносія, знайти 2 запірних клапани й відкрити їх, спустивши воду”, – йдеться у статтях.

Вважали, що після виконання такого завдання через променеву хворобу після отримання високих доз радіації ці люди могли б прожити не більше кількох днів.

Автор: Facebook
Борис Баранов, Валерій Беспалов та Олексій Ананенко змогли не допустити ще одного вибуху
Борис Баранов, Валерій Беспалов та Олексій Ананенко змогли не допустити ще одного вибуху

“Добровольцями згодилися йти троє: старший інженер Олексій Ананенко, інженер середньої ланки Валерій Беспалов і начальник зміни Борис Баранов. Один із них повинен був тримати підводну лампу, двоє інших — відкривати клапани. Наступного дня після занурення виявилось, що в басейні не було жодного освітлення, а водонепроникний ліхтар час від часу вимикався, тож спеціалісти працювали практично на дотик. За деякий час їм вдалося виявити зливні клапани й у повній темряві відкрити 2 засувки, щоб випустити воду назовні. ЗМІ писали про те, що всі троє героїв загинули від променевої хвороби, але це не відповідає дійсності. Усі вижили”, – зазначається у статтях.

2018-го вони нагороджені президентом України Орденом “За мужність” III ступеня. Але Баранова нагородили посмертно. Він помер 2005-го.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини