Водохресна вода: 9 моментів, які треба знати

3851

Вода на Водохреща: коли освячувати, як правильно використовувати і зберігати. 19 січня християни відзначають одне з найбільших свят – Хрещення Господнє.

Цей день особливий не тільки тому, що у всіх храмах проходять урочисті служби, а й тому, що відбувається велике освячення води.

Коли треба освячувати воду.

Освячення води на Водохреще відбувається … двічі. Перший раз під час вечірнього богослужіння 18 січня, тобто у Водохресний Святвечір. А другий – після ранкової служби 19 січня.

Коли ж набирати воду?

Так в будь-який час: можна і 18, і 19 січня. Обидва освячення дають велику силу воді.

Водохресна вода: 9 моментів, які треба знати

Водохресна вода має велику силу в зціленні душі і тіла. Але, звичайно, тільки за умови, що приймається вона з молитвою і вірою. Тому потрібно не просто прийти в храм за пляшкою або банкою води, але і виділити час для того, щоб взяти участь в службі, помолитися з усіма.

Багато хто знає, що в день Хрещення вся вода стає особливою. Але це більшою мірою марновірство. Тому що великою силою володіє лише та вода, над якою відбувався певний духовний сан.

Набирати водохресну воду можна в будь-яку чисту ємність – в пляшку або банку. Але зберігати її бажано в скляній ємності.

При цьому не варто набирати воду у великі ємності. Можна взяти трохи водохресної води в храмі і додати її в звичайну воду вже вдома. І тоді води неодмінно вистачить всім домочадцям!

Повернувшись додому з храму потрібно обов’язково прочитати молитву і випити воду. Вважається, що у Водохресний Святвечір і в саме свято Хрещення воду пити можна протягом дня і незалежно від прийняття їжі.

Протягом року водохресна вода п’ється лише натщесерце і після прочитання молитви. А робиться це при хвopобaх, нeдyгax – душевних або духовних.

Пити водохресну воду не можна з банки або пляшки. Для цього використовується стакан або чашка.

Після повернення з храму водохресною водою можна окропити житло. І навіть якщо крапельки рідини впадуть на підлогу – це не страшно. Вважається, що це навіть на краще.За старих часів з водохресною водою топили баню і милися ті, хто не міг зануритися в ополонку.

Джерело: osoblyva.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини