Від легкого до міцного: 5 фактів про зелений пуер і його смолу

3083

Про елітні пуери чули вже всі. А як щодо зеленого пуера, чи не менш корисної пуерної смоли? Їх корисні властивості вражають, а смак зовсім не схожий на традиційні чаї. Тож саме час зануритися в цікавинки про ці незвичайні «пуерні продукти».

Перше враженні від чаю ми отримуємо завдяки смаку та аромату. Та ефект є не менш важливим, тож варто розібратися: хочеться вам міцного чи більш легкого напою? Пропонуємо вашій увазі кілька корисних фактів про незвичайні «пуерні» продукти: зелений пуер та його смолу – екстракт пуеру.

Факт 1. Зелений пуер – це і є пуер Шен

Так-так: той самий елітний Шен чай створюється саме із зеленого пуера. Він дійсно здатен десятиліттями дозрівати й продовжувати ферментуватися, отримуючи все нові й нові властивості, які так цінують естети та колекціонери по всьому світу. Та на початку це пуер зелений, який також можна сміливо дегустувати, якщо ви готові пізнати нову сторону знайомого вам легендарного Шен пуера.

Факт 2. Зелений пуер – чай із потенціалом

У цьому чаї все красиво, майже ідеально. Присутня незначна гіркота, притаманна всім респектабельним зеленим чаям. Вміст кофеїну в ньому помірний: менший, ніж у витриманому чаї, і світло-жовтий настій це підтверджує. Щоправда, новачок може не відчути різниці між зеленим пуером та іншими зеленими чаями. А поціновувач обов’язково зверне увагу на знайомі пуерні нотки, що будуть проявлятися яскравіше з дозріванням чайного листа.

Факт 3. Зелений пуер і смола пуера – унікальні продукти

Зважаючи на те, що всі поціновувачі шукають витриманий Шен пуер, купити смолу пуеру чи «незрілий» чай видається не надто актуальним. Та саме завдяки цим продуктам можна пізнати характер улюбленого напою цілком і з різних сторін. Адже легкий і молодий зелений пуер – як обдарована дитина, яку дуже хочеться запам’ятати на початку її шляху, а смола пуеру – як мудрий старець, екстракт того найкращого, що вміщує улюблений пуер при дозріванні.

Факт 4. Смола пуера – розчинний напій

Ча Гао, тобто, смолу пуера дійсно заварити легше, ніж звичайний чай. Вся справа в тому, що екстракт спресований у малесенькі «подушечки», які розчиняються в гарячій воді при перемішуванні. А отримуємо справжній пуер, адже на створення 100 г такої смоли йде від 8 до 10 кг справжнього чайного листа!

Факт 5. Смола пуера створює ефект легкого сп’яніння

Ні-ні: жодного негативу для організму. Смола пуера допомагає прибрати «білий шум» тривожних думок і покращує настрій, як кілька ковтків хорошого вина. От тільки ефект на цьому не закінчується:

  • смола тонізує;
  • підвищує рівень енергії;
  • позитивно впливає на травну систему;
  • покращує стан шкіри;
  • очищує судини.

Темний настій Ча Гао сам собою створює незвичайну атмосферу, тож обов’язково варто спробувати цей унікальний пуерний продукт.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини