Ветерани та волонтери АТО зіграли комедію Шекспіра мовою оригіналу

970

На сцені Національного центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса відбулася прем’єра вистави Вільяма Шекспіра “Дванадцята ніч, або Що захочете”, у якій зіграли ветерани та волонтери АТО. Цікаво, що комедію актори-аматори представили мовою оригіналу.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Ідея створення такої вистави прийшла саме під час війни. Хотілося підвищити імідж ветеранів. Не хотілося, щоб люди опускали очі, коли їх бачили. Хотілося донести чимало меседжів до українців, а саме: варто робити якісь справи, починаючи з себе, не жалітися, рухатися вперед і тільки вперед”, – розповів ініціатор та організатор проєкту, ветеран АТО Ігор Касьян.

У майбутньому організатори хотіли б показати цю виставу не тільки в Україні, тому й поставили її англійською.

Народний артист України Ростислав Держипільський, який став художнім керівником проєкту, зазначив, що до останнього дивився на цю ідею як на щось нереальне та фантастичне. На що Ігор Касьян дав вичерпну відповідь:
“Нас не потрібно жаліти, а ми не будемо давати приводу для цього. Я сам офіцер, і службу проходив із 2006 року. Неможливого немає нічого: коли ти маєш мету і рухаєшся до неї, коли є така дружна та щира команда – перемогти можна все, виконати можна будь-які надзавдання”.
Також Ростислав Держипільський розповів про початок “акторської кар’єри” ветеранів та волонтерів АТО: “У той момент почалася їхня епічна битва з Шекспіром, англійською мовою, з акторською майстерністю, але вони були героями вже дуже давно. Зараз виходить, що вони талановиті у всьому. У першу чергу, вони талановиті люди, а тепер довели, що вони ще й талановиті актори”.

Консультантом із мови Шекспіра була викладачка школи англійської Світлана Яворська. Режисером – заслужений артист України Олексій Гнатковський. Куратором проєкту – військовий капелан Сергій Дмитрієв. Усі актори – ветерани та волонтери АТО.

Цікаво, що майже три роки тому в Києві організували своєрідну школу письменницької майстерності для ветеранів АТО. Метою цього проєкту було показати суспільству фронтові спогади українських воїнів.

Результат праці організаторів, тренерів та авторів – книжка “Голос війни: історії ветеранів”, котра стала розумінням, унаочненням того досвіду, який ветерани АТО здобули на фронті. Такий досвід можуть переймати люди, яким пощастило не бачити цього власними очима.

Відкривши збірку, можна знайти досить різні оповідання, адже кожний із авторів має свою історію. Хтось описує найсмачніший сніданок на фронті, хтось зустріч із першою дівчиною за майже три місяці, хтось дякує дружині, що чекала з війни та не дозволила розвалитися родині, а хтось просить вибачення у своїх троянд, які залишилися без догляду через війну.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини