Верховна рада підтримала заборону на використання пальмової олії в харчових продуктах

1033

У пояснювальній записці до законопроекту документа наголошується, що пальмова олія та її жирні кислоти є шкідливими для здоров’я людини

Повідомляє 5 канал

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону, яким забороняється використання пальмової олії у виробництві харчових продуктів, молока і молочних продуктів, а також встановлюється адміністративна відповідальність за порушення цієї норми.

За ухвалення законопроекту №3871 з другої спроби проголосували 233 народних депутати. У пояснювальній записці до документа наголошується, що пальмова олія та її жирні кислоти – шкідливі продукти, що сприяють підвищенню рівня холестерину в крові людини, можуть провокувати розвиток атеросклерозу, тромбозу судин, захворювань серця та ожиріння.

Проектом закону пропонується в адміністративному кодексі передбачити штрафи за виробництво, введення в обіг або реалізацію харчових продуктів із вмістом пальмової олії – від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1700 грн ), а за повторне порушення протягом року – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (1700-3400 грн).

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини