В Україні в 2021 році стане обов’язковою накопичувальна пенсія: що потрібно знати

1205
фото: Depositphotos

В наступному році для деяких категорій працівників стане обов’язковою накопичувальна пенсія через зміни у підхіді до відрахувань до Пенсійного фонду підприємствами з шкідливими умовами праці.

Про це розповів в програмі”Офіційна розмова” на телеканалі “Дім” радник міністра соціальної політики Микола Шамбір, передає Апостроф.

Чиновник наголосив, що в Україні зараз діють перший і третій рівні пенсійної системи: солідарна і добровільна накопичувальна. Однак для певних категорій накопичувальна пенсія стане вже обов’язковою в наступному році.

“Пенсія – це похідна заробітної плати. І у нас одні з найнижчих заробітних плат. Якщо ми не маємо заробітної плати – ми не маємо відрахувань до Пенсійного фонду. Це питання і рівня економіки, і тінізації. Велика частина зарплат – в тіні”, – сказав Шамбір.

В 2021 році буде змінено підхід до відрахувань до Пенсійного фонду підприємствами з шкідливими умовами праці, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів. До них відносяться підприємства гірничодобувної галузі, чорної металургії, хімічне виробництво. Всі вони перейдуть на обов’язкову накопичувальну систему.

“Згідно із законодавством, підприємство повинно відшкодовувати Пенсійному фонду до досягнення пенсійного віку гроші для виплат, але відбувається ситуація, коли скорочується підприємство: замість 6 тисяч робітників – 300 осіб. Зрозуміло, що ніяких економічних умов платити ці гроші немає. І виходить, що відшкодовувати ці пенсії доводиться за рахунок бюджету, тобто платників податків. І ми зараз поміняли цю систему. Внески будуть платити підприємства за той час, коли людина працює. А не потім відшкодовує, коли нікому відшкодовувати”, – розповів радник міністра.

Також Шамбір звернув увагу, що при впровадженні добровільної накопичувальної пенсії вивчено всі недоліки, а тому – зараз для її введення є більше досвіду.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини