В ніч з 24 на 25 грудня – Різдво Христове зустрічають християни західного обряду

5697

Першими починають зустрічати свято християни за Григоріанським та Новоюліанським календарями. В ніч з 24 на 25 грудня Різдво Христове приходить у домівки і серця католиків, протестантів, лютеранів та деяких православних конфесій. Це особливе релігійне свято, що наповнює людські серця теплом і милосердям.

Різдвяна шопка у Катедральному Соборі РКЦ
Різдвяна шопка у Катедральному Соборі РКЦ Фото: velychlviv.com

Його відзначають 25 грудня у багатьох країнах світу на честь народження Сина Божого, що викупив гріхи людей своєю смертю. Різдво вважається одним із найважливіших свят християн. Крім того, воно є офіційним державним святом і вихідним днем у понад ста країнах світу. Цього дня Різдво переважно відзначають католики, а також багато православних, протестантів, лютеранів. Свято припадає на найдовшу в році ніч, коли, за віруваннями християн західного обряду, і народився Ісус Христос у Вифлеємі. У Західній Україні Різдво часто знають як “католицьке” або “польське» Різдво. Це ж свято відзначають і православні християни (східного обряду), але 7 січня, на 13 днів пізніше.

Головна ялинка Львова
Головна ялинка Львова Фото: portal.lviv.ua

Святкування католицького Різдва відбувається не один день: існує ще п’ятиденне передсвяття і шестиденне післясвяття. Самі ж різдвяні богослужіння здійснюють тричі: опівночі, зі сходом сонця і вдень.
Головна окраса свята — це вбрана смерека або ялинка, яку ставлять у своїх домівках віруючі. Деревце прикрашають кольоровими кулями, новорічними прикрасами, цукерками і соковитими фруктами. А легенда про подарунки волхвів для Маленького Ісусика започаткувала традицію обмінюватися подарунками на Різдва. Віруючі з трепетом ставляться до свята та намагаються якнайгарніше та найурочистіше оздобити власні домівки і приділяють цьому багато часу. Адже кожна деталь має своє значення, до того ж така наполегливість у приготуванні до свята символізує віру і шанування Христа.

Святкування Різдва у Львові в парафії бл. Йоана Павла ІІ
Святкування Різдва у Львові в парафії бл. Йоана Павла ІІ Фото: УКУ

В цей день відбуваються три богослужіння:
• Перше означає єдність Отця і Сина і відбувається опівночі.
• Друге проводять під час появи на світ нового життя з утроби матері і відбувається воно на світанку.
• Третє богослужіння символізує народження Ісуса Христа в серцях усіх віруючих, проходить вдень.
Жодне інше свято не здатне настільки об’єднати людей, як Різдво Христове. Від давна цей особливий день, наповнений теплом і любов’ю, зустрічають в колі сім’ї та близьких друзів. Для усіх християн світу цей день є одним з головних свят у році, щоправда, відрізняються дати святкування для православних християн і католиків. Різдвяні традиції передаються з покоління в покоління і несуть в собі весь сенс всеосяжної любові Христової.

Різдвяна ялинка
Різдвяна ялинка Фото: vk.com

Різдвяні символи

Різдвяний вінок — вічнозелений атрибут з чотирма свічками, які запалюють поступово, щоб освітити шлях Господа.
Гарні свічки — світло полум’я здатне розігнати темні сили і створити неповторну атмосферу в домі.
Різдвяний дзвіночок — його дзвін вітає появу на світ Христа і допомагає розігнати злих духів в темряві.
Вітальні листівки — з виникненням пошти, з’явилася можливість вітати близьких і друзів, які в цей день не можуть розділити радість за спільним столом, бо перебувають далеко за межами домівки. Комп’ютерні технології зробили актуальними електронні вітальні листи і листівки на честь свята.
Подарунки — за переказами, дарувальником довгоочікуваних дарів на Католицьке Різдво може бути Ісус Христос, Святий Миколай, чарівні гноми, Санта Клаус зі своєю оленячою упряжкою.
Різдвяний бенкет — всі рідні і близькі збираються разом за спільним урочистим столом і гостяться, а оскільки в цей день закінчується строгий піст, то віруючі з особливим смаком можуть оцінити приготоване частування.
Щодо святкових страв, то кожен народ має свої традиційні:

Запечена качка
Запечена качка Фото: vk.com

В Америці індичка з журавлинним соусом — головна і обов’язкова страва.
У Данії печуть гусака або качку з яблуками, готують рисовий пудинг і солодку кашу з рису з додаванням родзинок і кориці.
В Австрії та Угорщині — навпаки, не готують птицю, вважаючи, що так може відлетіти везіння і щастя.
У Литві готують напередодні свята кутю, страви з риби та іншу нежирну їжу.
У країнах Скандинавії напередодні свята ріжуть поросят, роблять м’ясні копченості та варять солодовий напій.

Щиро вітаємо зі святом та бажаємо миру усім!

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини