Українська – в пріоритеті: експерт пояснив, чого чекати від нового закону про мови

1153

Для розвитку української мови сьогодні не створені комфортні умови в Україні, новий законопроект про державну мову, який Верховна Рада підтримала в першому читанні, покликаний це виправити.

Таку заяву зробив в ефірі ObozTV активіст громадського руху “Відсіч” Сергій Оснач. За його словами, закон зробить українську мову пріоритетною.

“У нас в Україні всі ці роки більшість громадян вважає українську мову рідною, приблизно дві третини. Вдома говорять українською менше – тільки половина. На роботі і з друзями, за останніми даними, десь 39%”, – повідомив Оснач.

Це, за його словами, свідчить, що “для української мови в Україні не створені належні комфортні умови”.

“Не захищені права громадян на отримання інформації та послуг українською мовою. Громадяни, які хотіли б використовувати українську мову в побуті або на роботі, не мають такої можливості, тому що середовище не створює таких умов”, – заявив експерт.

Також Оснач закликав “не лякатися” нового закону про мови.

“У законі чітко прописано, що він не регулює мову приватного спілкування, мову релігійних обрядів. Це стосується лише публічної сфери, сфери державного управління”, – пояснив він.

“Цей закон дає нам можливість зробити українську мову пріоритетною, але це не означає задушити інші мови”, – додав експерт.

Джерело: Обозреватель

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини