Український студент отримав півмільйона гривень на розвиток проекту

1064

Український студент переміг в освітній стипендіальній програмі CIG R&D LAB.

Фото: Chernovetskyi Investment Group

Програму проводив Chernovetskyi Investment Group та Одеський національний політехнічний університет. Переможець отримав півмільйона гривень для подальшого розвитку проекту, пише Gazeta.ua.

Переможець – студент Одеської Політехніки Михайло Хімченко. Розробив проект разом зі своїм батьком Юрієм і викладачем університету Ігорем Бліновим. Презентували проект “Інверторний стабілізатор напруги”. Розробка вирішує проблему перепадів електричної напруги та нестабільного електроживлення. Над проектом працювали 10 місяців.

За їхніми словами, кількість газових котлів з електричним керуванням у будинках українців становить майже 7,5 млн. А проблема захисту цього чутливого до перепадів напруги обладнання стоїть доволі гостро. Автори пропонують вітчизняному ринку пристрій за 4 тис. грн, який за технічними характеристиками і якістю не поступається європейським аналогам.

“Участь у програмі стала для нас важливою мотивацією. Завдяки фінансовій підтримці CIG ми змогли зробити пристрій, адже він потребував значних витрат. За допомогою експертів ми відкрили для себе світ інвестицій і бізнесу. Ми зрозуміли і відчули, що можемо отримати підтримку. Під час роботи над проектом ми прокачали власний тайм-менеджмент. Поєднували навчання в університеті й розробку пристрою. Виховували в собі цілеспрямованість”, – каже переможець програми Михайло Хімченко.

Фото: Chernovetskyi Investment Group

“Наша мета – розвивати студентів, які працюють в IT-сфері. Щоб вони створювали власні продукти, власні бізнеси та розвивали економіку країни. Наша програма не просто щомісячна стипендія без жодних вимог до студентів, а комплексний підхід: фінансова мотивація на розвиток проекту, заохочення спільної роботи з науковими керівниками всередині освітнього наукового процесу, менторська підтримка від наших експертів. Все це важливо, щоб проект відбувся”, – каже експерт CIG і ментор програми Євген Нетреба.

У битві за інвестиції також змагалися 4 команди-стипендіати Інституту комп’ютерних систем Одеського політехнічного університету. Серед фіналістів були цікаві й актуальні проекти: електронний деканат, система дистанційного керування і диспетчеризації електронних замків, а також наукоємний проект технології Eye Tracking для медичних досліджень.

“Ми намагалися зробити так, щоб учасники програми відчули смак бізнесу, щоб зрозуміли, як все працює в реальному житті, як мислять засновники компаній, як правильно структурувати власний бізнес. Певною мірою нам це вдалося. Учасники програми за 10 місяців дуже виросли. Від ідей і усвідомлення певного вектора розвитку вони прийшли до готового продукту. Наша місія – допомагати молодим спеціалістам створювати проекти завтрашнього дня, змінити їхній світогляд, щоб думали не на два роки наперед, а на значно довше”, – сказав експерт CIG і ментор програми Станіслав Золотухін.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини