Українські озера, які має побачити кожен

4695

В Україні налічується понад 20 тис. озер. Багато з них здатні потішити естетичні смаки найвибагливіших туристів.

Озера та навколишній ландшафт створюють дивовижні світи за якими «полюють» туристи зі всього світу.

1. Синевир

Легендарне карпатське озеро значиться в списку «must see» для всіх, хто вирушив у тур чи прогулянку українськими Карпатами.

Синевир знаходиться на висоті 1000 метрів над рівнем моря, і в оточенні крутих схилів з розлогими ялинами, виглядає справжньою перлиною гірського краю.

2. Свитязь 

Озеро входить у групу Шацьких озер і числиться у списку «7 чудес України». Свитязь – одне з найбільших озер країни.

При цьому вода в озері чиста і прозора, тож взявши човна і запливши на середину водойми, можна помилуватися розмаїтим підводним світом.

3. Біле озеро

Озеро розташоване в басейні річки Стир на Рівненщині. Вода в озері чиста, прозора і тепла, а місцеві жителі вірять в її чудодійні властивості і навіть називають водойму Ванною молодості.

За легендою, у минулому панночкам носили воду з озера відрами – таким чином аристократки намагалися зберегти свою красу.

4. Озерце Окнище

У селі Оконськ Маневицького району Волинської області знаходиться вельми оригінальна природна пам’ятка – невеличке озерце з двома фонтанами посередині.

Через підземні води Окнище сполучається з Шацькими озерами.

Вода у озерці багата на мінеральні солі, хоча її властивості повністю не вивчені і для лікувальних цілей вона не використовується.

5. Ялпух

Озеро у місті Болград на Одещині розливається на 149 квадратних кілометрів і вважається другим за величиною озером Європи.

У водоймі водиться 40 видів риби та чимало різновидів раків, а місцеві мешканці та гості залюбки відпочивають на піщаних пляжах.

6. Сиваш

Сиваш називають українським Мертвим Морем, адже вода в озері надзвичайно багата на мінерали і вважається цілющою. Рожевуватий колір озера надає йому фантастичного вигляду і приваблює мисливців на природні цікавинки.

Втім, прямо по ньому пролягає кордон між материковою Україною і окупованим Кримом. Тож аби отримати вільний доступ у найкрасивіші місця, краще їхати на Сиваш у складі туристичної групи.

7. Несамовите

Озеро розташоване у Карпатах, на висоті 1750 метрів над рівнем моря. З одного боку його оточують вражаючі валуни, а з іншого його прикрашають зелені луки.

За легендою, якщо в озері вирішить покупатися людина зі злим серцем, у всьому краї вируватиме негода, натомість добрих людей озеро любить.

Місцеві мешканці вірять: якщо самотній чоловік чи жінка вмиється водою з озера, неодмінно зустріне другу половину до кінця року.

8. Шелехівське

Озеро розташоване біля села Межиріч на Сумщині виникло ще в льодовиковий період.

Наразі вражає зеленими берегами з надзвичайно багатим рослинним світом. Озеро гідрологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення.

9. Берестувате

Озеро на Кировоградщині, яке також називають «Чорним болотом», можна вважати однією з найбільш таємничих водойм в Україні. Цікаво хоча б те, що вчені і досі не можуть визначити його глибину. За деякими версіями, Берестувати має подвійне дно: так, ілюзію дна створює опале листя і гілки. Озеро вкрите лататтям, туристів дивують екзотичні болотяні рослини. Ще одна фішка Берестуватого – вкриті зеленню «острівки», які постійно мігрують поверхнею озера.

10. Кагул

Озеро в низині Дунаю вважають найбільш південною точкою України після Криму. Недаремно саме Кагул обирають перелітні птахи для зимівлі.

На берегах водойми красиво, тепло і майже немає вітру, а скелі та квітуча рослинність створюють унікальну картинку.

Фото з відкритих джерел

Джерело: kr24.com.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини