Українські майстрині шиють унікальний одяг, який носили в давнину

2354
Фото: Facebook/Анна Орел

Киянка Вікторія Філь разом із мамою Мариною шиє традиційний український одяг з старовинною вишивкою. Речі створюють за історичними зразками і продають на ярмарках. Середня ціна сорочки 4 тис. грн, спідниці – близько 5 тис, сукні – від 6 тис.

Фото: Facebook/Вікторія Філь

“Білі сорочки – святкові, тому їх дуже цінували. На кожен день одягали сірі конопляні. Свій одяг ми шиємо з фабричного льону, який повністю передає структуру тканини в давнину, також є кілька сорочок із домотканої бавовни. Тканину купуємо, метр льону від 200 грн, а на сорочку треба 2 м, на спідницю вдвічі більше”, – розповідає Gazeta.ua 33-річна Вікторія.

Фото: Facebook/Анна Орел

Майстриня працює науковцем в “Національному музеї народної архітектури та побуту України”. Також жінка займається живописом, робить писанки, витинанки та головні убори.

Фото: Facebook/Анна Орел

“Найбільше робила весільні вінки. Каркас роблю з дроту, квіти з лляної тканини і воску, інколи прикрашаю пружинками. Віск часто замінюю сумішшю крохмалю та клею ПВА, можна додавати барвники для кольору. Єдиний недолік у тому, що такий вінок трошки важчий, зате не плавиться на сонці і міцний”.

Фото: Facebook/Вікторія Філь

Майстрині мають колекцію рушників. Під час їх створення радяться із старшими жінками із села.

Фото: Facebook/Вікторія Філь

“У нас є багато весільних рушників. Їх особливість у тому, що має бути чоловічий і жіночий бік, на одному краю вишивали курочку, а на іншому півника. Часто вишивають дерево життя. Складається з 3 ярусів: минулого, теперішнього і майбутнього – планів, мрій. У нас є зразок цікавого рушника з Чернігівщини. На ньому зображені два орла спиною один до одного, цей символ називають берегинею”.

Фото: Facebook/Анна Орел
Фото: Facebook/Анна Орел

Зараз роботи Вікторії та Марини Філь показують на виставці “Скарботвори” у Галереї народного мистецтва України в Черкасах. Вхід – вільний.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини