Українець переміг у престижному світовому конкурсі фотографів зі світлинами нічного життя Китаю

1950

Роботи любителя лишили далеко позаду тисячі визнаних профі.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Сергій Мельниченко став першим українським фотографом, який отримав престижну світову премію, що вважається у професійному світі аналогом “Оскара”. За неї змагаються кілька тисячі майстрів з усіх країн, а перемогу здобув фотограф-любитель з Миколаєва, повідомляє кореспондент ТСН Іван Гребенюк.

Відзнаку Der Leica Oskar Barnack Award українець отримав у Берліні за серію світлин за лаштунків нічної індустрії розваг у Китаї. Туди Сергій поїхав підзаробити танцюристом і там почав знімати красу у софітах, гламур на сцені та втому, пияцтво, передозування наркотиками і сльози безвиході за кулісами. “Ось ця фотографія – одна з найбільш потужних для мене. Дівчина заносить свою подругу на плечах, та у відключці, забігає охорона, керівництво, починають її приводити до тями”, – розповів Мельниченко.

Численні критики, оцінюючи його світлини, зауважили, що саме завдяки тому, що Сергій і сам був частиною цієї кухні розваг, він зміг передати на світлинах усі реалії. “Ми відчуваємо країну, де це було. Важливо, що вдалося Сергію передати – це стан. Почуття цих дівчат, які працюють на сцені, їхні емоції, які вони висловлюють поза сценою, їх життя”, – пояснила засновник арт-простору Face Fundation Тетяна Миронова. Роботи українця вже об’їхали десятки країн, і теперішня виставка в столиці, по суті, фінал його життя розваг. Адже Мельниченко не приховує, що шукав себе в багатьох напрямках, а знайшов у фотографії. Перемога в конкурсі принесла йому ще й 10 тисяч євро. Завдяки чому Сергій вже має в роботі чотири нових фотопроекти і дуже скоро представить їх світу.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини