Україна спростила правила ввозу валюти

1198

Українцям дозволили ввозити в країну необмежену кількість іноземної валюти. Мова йде про готівку. Для цього необхідно буде зробити всього декілька простих кроків.

Набула чинності постанова правління НБУ №127 від 12 грудня «Про внесення зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України». Згідно з документом, громадянам країни не доведеться представляти підтвердних документів про ввезення готівки на суму понад 10 тисяч євро або їх еквівалент. Однак їм всеж необхідно буде заповнити митну декларацію.

«В подальшому українці зможуть ввозити таку суму без підтвердних документів, тобто лише за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі», – йдеться у повідомленні НБУ.

Тим не менше змін у правилах вивезення готівки з України на суму понад 10 тис. євро в еквіваленті залишились незмінним. Необхідно представляти документи, які підтверджують зняття коштів з рахунків у фінустановах. До того ж перевізнику готівки необхідно показувати квитанції про здійснення валютообмінних операцій з даною готівкою.

До слова, підтверджуючі документи, довідки та квитанції, мають так званий термін дії – 90 днів. Як повідомлялось раніше, НБУ перестане випускати монети дрібних номіналів – 1, 2, 5 та 25 копійок. Крім того, суми в чеках за товари та послуги округлюватимуться.

Джерело: gazetaukrainska.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини