Україна переходить на одно- та двогривневі монети: як карбують нові гроші

1663

Монети з’являться в обігу 27 квітня.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Монети – замість купюр. За два тижня, від 27 квітня, в Україні в обігу з’являться нові монети – одна гривня, яка суттєво відрізнятиметься від тієї, що зараз, та дві гривні, яких ще досі не було. За рік-два в обіг пустять ще й п’ять та десять гривень монетами. Паперові купюри номіналами одна, дві, п’ять та десять гривень узагалі перестануть друкувати, щоби згодом металеві гроші їх замінили. Так, за підрахунками Нацбанку, держава зекономить мільярд гривень.

У верстат заряджають шматочки металу – виїжджають викарбувані нові одногривневі монети.

“Сплав дуже дорогий і тому було вирішено замінити алюміній і бронзу на сталь. Якби ми сьогодні карбували одну гривню, вона б коштувала набагато дорожче, ніж номінал однієї гривні”, – говорить директор Монетного двору НБУ Володимир Решинський.

Час служби паперових грошей – рік. Металевих – 20. Одна гривня тепер схожа на одну копійку. Копійка була 16 міліметрів, гривня – 18. На монеті зображений Володимир Великий.

Дві гривні трохи більші – 20 міліметрів. Такого ж сріблястого кольору. Замість герба – Ярослав Мудрий.

Зображення, які були на паперових грошах, частково зберегли на металевих.

Сховища у Монетному дворі, у яке скидають купу копійок, як у мультфільмах про скарби, немає. Все одразу рахують і запаковують. Якщо бракуватиме хоч однієї монети – шукатимуть, поки не знайдуть. Один брикет запакованих копійок важить чотири кілограми, у ньому запаковані 2 тис. грн.

Держава замовила 140 мільйонів одногривневих монет і 145 мільйонів – двогривневих.

За рік обіцяють почати заміну 5-гривневих та 10-гривневих купюр. Тому гаманець є сенс замінити на ридикюль.

Наталія Гончарова 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини