У Черкасах розробили мобільний додаток, у якому показує, де в місті можна випити води. Діти перевірили майже 200 джерел у місті.
Усе почалось під час літніх канікул. Діти вирішили самостійно дослідити міські джерела води. Усього дослідили 170 точок. Зразки брали у колонках, автоматах доочистки води, питних фонтанчиках та у продавців води у пляшках.
Про це розповідає 24 Канал.
“Якщо показник перевищує 300, ця вода не рекомендується для вживання, якщо показник перевищує тисячу – вода не придатна для вживання”, – зазначив учень санаторної школи-інтернату Валентин Кирпач.
Спеціальним тестером школярі перевірили кількість сухих домішок у воді – солі та металів. Найчистішою виявилась бутельована вода. А вода у бюветах і колонках перевищували норму вдвічі.
00.09 міліграм на літр перевищує позначку 600, цю воду дійсно не варто пити, вона нас дійсно здивувала і це найбільша кількість, яку ми знайшли в Черкасах,
– додала учениця Дар’я Цинда.
Усі свої дослідження школярі нанесли на карту, а потім об’єднали у мобільний додаток. Його можна завантажити на сайті їхньої школи-інтернату
Дорослі екологи схвалюють таку новацію своїх молодших колег. І пояснюють: міські лабораторії досліджують воду тільки за хімічними та біологічними показниками. Тобто шукають кишкові палички, вимірюють окиснюваність та сумарний вміст солей. Але це не дозволяє бачити весь масштаб забруднення води, яку п’ють черкасці. І також радять не зловживати водою з-під крана.
“Жоден фахівець в Україні не скаже, в кому стані знаходиться річка Дніпро. Чому так? Причина дуже проста – жодного разу з часів незалежності України не проводився екологічний аудит стану нашої річки, з якої вживають воду 80% населення всієї України”, – запевнив голова ГО “Екосвіт” Людмила Ткаченко.
Втім, зупинятись на досягнутому школярі не збираються. Надалі вони планують взятися за комплексне дослідження показників – перевірити не лише сухі домішки, а усі параметри якості води. Результати обов’язково зроблять інтерактивними і оновлять ними свій додаток.