«Убий в собі совок». 6 звичок жителя СРСР, яких варто позбутися

3040

Одні згадують Радянський Союз з ностальгією і теплотою. Інші – зі злістю і страхом. У будь-якому випадку, майже в кожному з нас живе та чи інша звичка, сформована саме завдяки специфічному радянському устрою життя. Є серед них і корисні звички, але від багатьох краще позбутися якнайшвидше.

Давайте спробуємо розібратися, які “радянські” якості виглядають в сучасному світі недоречно і дико.

1. Усе найкраще – на потім

Потрібно пити з чашки, яка тріснула, поки нова стоїть в серванті, чекаючи кращих часів.

Новий одяг і взуття повинні “відлежатися” перш, ніж їх почнуть носити, та й старий ще не до кінця порвався.

Взагалі все чисте, нове і яскраве – це не на кожен день, а для для кращого життя, яке так ніколи і не наступає.

В будень у таких людей не може бути місця ошатному вбранню, гарному посуду, а іноді і смачній їжі без приводу. Усе найкраще – на потім, для гостей і на свято, адже в житті місця для свята бути не може. Зате “наші діти будуть жити при комунізмі”.

2. “Що не прибите, те моє

Сергій Довлатов написав якось:

“Я знав одного тонкого, благородного, освіченого чоловіка, який забрав з підприємства відро цементного розчину. В дорозі розчин, звісно, затвердів. Викрадач викинув кам’яну брилу неподалік від свого будинку.

Інший мій приятель зламав агітпункт. Виніс виборчу урну. Притягнув її додому і заспокоївся”.

Звичка привласнювати будь-які речі, що не охороняються, незалежно від того, знадобляться вони в майбутньому чи ні, є однією з типових рис для носія “совкової” психології.

Зізнайтеся, як часто у вашій сім’ї звучала фраза: “А це не купуйте – тато з заводу принесе”?

Скільки людей калякали перші в своєму в житті малюнки на перфорованому папері, дбайливо винесеному дідусем з НДІ?

Але якщо в епоху дефіциту “несуни” зі своїми звичками виглядали зворушливо, а то і зовсім гордо – як годувальники і добувачі, то сьогодні, нишком цуплячи майно роботодавця, ви зарекомендуєте себе жлобом і скупердяєм.

3. Нічого не викидати

У деяких випадках мова йде про справжній психічний розлад, але частіше – це звичка, вироблена в роки дефіциту, яка сьогодні має жалюгідний вигляд.

4. Звичка все доїдати

Всі ми пам’ятаємо з дитинства, що гратися з їжею – погано, з хлібом то й взагалі грішно, а про те, щоб викидати продукти не може бути й мови.

Якщо борщ небезпечно близький до прокисання, його згодують татові й дідусю як найміцнішим і невибагливим членам сім’ї. Головне – ні в якому разі не виливати.

Виходить, що краще піддатися ризику отруєння зіпсованою їжею, ніж викинути її.

5. “А що люди скажуть?”

Шкідлива звичка приймати рішення, озираючись на інших і боятися їх засудження, на жаль, часто прищеплюється нам з дитинства.

“Як ти себе поводиш? Що люди скажуть? Бачиш, як та тітка на тебе дивиться? “- вселяють нам батьки.

Здавалося б, нічого особливого, але потім ми несвідомо все життя озираємося на абстрактних дядь і тьоть і боїмося, що вони подумають про нас погано.

Жити не озираючись на соціум, мабуть, не вийде, але якщо ви відмовляєтеся від бажаного лише через страх осуду і нерозуміння оточуючих, вам терміново пора переглянути пріоритети.

6. Невміння приймати компліменти

Джерело: Тутка
Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини