У Верховній Раді пропонують офіційно вивішувати червоно-чорний прапор на адмінбудівлях

2867

28 березня 2018 року група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді України проект Закону «Про Прапор Національної Гідності». Документ передбачає встановлення червоно-чорного прапора, що символізує національно-визвольну боротьбу українського народу, на будівлях державних органів України у дні державних свят.

Про це повідомив заступник Голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода», народний депутат Андрій Іллєнко, – повідомляють у прес-службі політсили.

«Червоно-чорний стяг є знаменом нашої національно-визвольної боротьби. Він був одним із символів Революції Гідності. Його повсякчас здіймають на передовій воїни сучасної московсько-української війни. Це прапор Національної Гідності Українців. І тому ми пропонуємо на державному рівні затвердити його застосування.

Це вже зробила низка місцевих, зокрема обласних рад по всій Україні. Настала черга вищого законодавчого органу держави», – наголошує Андрій Іллєнко.

Зазначимо, що документ подали народні депутати України Андрій Іллєнко, Юрій Левченко, Михайло Головко, Олег Осуховський, Олександр Марченко, Андрій Білецький, Андрій Денисенко, Євген Рибчинський, Оксана Корчинська, Олег Петренко. Проект Закону передбачає встановлення червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби  українського народу на будівлях державних органів України у дні державних свят.

«У сучасній українській історіографії червоно-чорний прапор є символом незламності українського духу, вірності військовим традиціям та присязі на вірність народові України. Червоний колір означає кров, пролиту в боротьбі за волю України, а чорний колір – землю, на яку була пролита ця кров», – сказано в пояснювальній записці законопроекту.

Документ передбачає, що Прапор Національної Гідності встановлюється: на будівлях державних органів України, як центральних, так  і місцевих, а також на будівлях органів місцевого самоврядування в такі дні: 22 січня (День Незалежності і Соборності України), 20 лютого (День Героїв Небесної Сотні), 14 березня (День українського Добровольця), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), 23 травня (День Героїв), 28 червня (День Конституції України), 24 серпня (День відновлення Незалежності України), 14 жовтня (День створення Української Повстанської Армії), 6 грудня (День Збройних Сил України). Крім того, місцеві ради можуть затверджувати перелік додаткових днів, у які встановлюється або піднімається Прапор Національної Гідності.

Джерело: Вголос

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини