У Полтавській області сфотографували “два” сонця

990

У небі одночасно помітили “два сонця”, що є рідкісним природним явищем. Це виникає через заломлення сонячного світла в кристаликах льоду, які витають в атмосфері.

Рідкісне природне явище – паргелій (різновид гало) – спостерігали минулої суботи, 10 серпня, жителі Великобагачанського району Полтавської області. Про це повідомила синоптик Наталія Діденко на своїй сторінці в Facebook –  пише Кореспондент

Вона зазначила, що вперше в житті особисто бачила це явище.

“Я паргелій вчора, 10 серпня, бачила вперше. Навіть не зрозуміла відразу. Неймовірна краса, враження – від захвату до трохи якогось страху”, – поділилася враженнями Діденко.

Вона зазначила, що сталося це в районі села Коноплянка Великобагачанського району Полтавської області о 19:43.

“Паргелій зі старого грецького означає фейкове сонце, несправжнє, фальшиве. Дуже красиво, коли раптом побачите, будете знати – паргелій”, – написала Діденко.

Вікіпедія пояснює, що паргелій виглядає як світла райдужна пляма на рівні сонця. Виникає внаслідок заломлення сонячного світла в анзотропно орієнтованих кристаликах льоду, що витають в атмосфері.

А завідувач кафедри географії та країнознавства Полтавського педагогічного університету імені Короленка професор Леонід Булава стверджує, що світлове коло під час заходу сонця (паргелій) віщує різку зміну погоди

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини