У київському метро показали напис “Слава Україні”, зроблений за СРСР

5320

У радянські роки будівельники, які оздоблювали станцію метро “Золоті ворота”, виклали напис “Слава Україні” коричневою смальтою. Національне гасло можна побачити на мозаїчному фризі у вестибюлі між ескалаторами: літери – темніші, фон – світліший.

Із часом мозаїка сильно потемніла, і побачити її стало непросто. Довгий час цей напис вважали вигадкою. Однак декілька років тому автор інтер’єру станції Вадим Жежерін підтвердив, що напис існує, кажуть у прес-службі столичної підземки.

Мозаїку виклали в 1989 році. Фото: metropolis.kiev.ua

“Хлопці, робітники, самі виклали. Потім змусили мене піднятися нагору й подивитися. Я подивився, а вони питають: “Ти не боїшся?”. Ну, я відповів, що не боюся. Вони були натхнені нижнім вестибюлем і вже грішно було не викласти цей напис”, – розповідав Жежерін в інтерв’ю газеті “Сегодня”.

У нижньому вестибюлі, про який каже архітектор, мозаїки зображували храми та київських князів.

У СРСР таке зухвальство не залишили б без уваги, але тоді вже тривала Перебудова. У повідомленнях КДБ за 1989-1991 роки згадок про “диверсію” немає.

Нагадаємо: цьогоріч міністр оборони вітатиме учасників параду в Києві до Дня незалежності по-новому. Раніше він вигукував “Бажаю здоров’я!”, а йому відповідали “Бажаємо здоров’я, товаришу міністре оборони України!”. Тепер використовуватимуть гасло “Слава Україні!” – “Героям Слава!”.

Також під час параду лунатиме марш українських націоналістів “Зродилися ми великої години”.

Фото з відкритих джерел

Джерело: Український інтерес

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини