У Карпатах тепла зима не дає ведмедям заснути

1379

Недостатньо низька температура повітря у центрі реабілітації бурих ведмедів у Карпатах не дає клишоногим впасти у сплячку.

Заснули лише три тварини.

“Причиною ведмежого безсоння є ще недостатньо низька температура повітря. Справжня зима в регіоні протрималася лише тиждень на початку грудня. За цей час встигли впасти у стан анабіозу – зимовий сон – три ведмеді: Беня, Дюрій та Потапич. Решта – чекають морозів”, – пояснюють у Національному природному парку “Синевир”.

Варто додати, що Ведмеді з Реабілітаційного центру НПП «Синевир» все своє життя прожили у неволі, тому зимовий сон для них явище невідоме. Повернення природних інстинктів і реабілітація психологічного та фізичного стану ведмедів – одне з основних завдань центру, який відкритий у грудні 2011 року.

Зараз у центрі мешкають 32 клишоногі.Минулої зими в центрі реабілітації заснула більша частина ведмедів. Це хороший показник реабілітації тварин. Тривалість ведмежого сну щороку залежить від температурних коливань взимку. У холодні зими ведмеді міцно спали до весни, а внаслідок потепління взимку часто прокидалися і виходили з барлогів на деякий час.

За матеріалами

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини