Цікава Україна: 10 пам’ятників, які варто побачити на власні очі

3591

Є Україна туристична, про яку знають усі, і є та, про яку не знає майже ніхто. Приміром, у багатьох українців є фото з київським «Їжачком у тумані» або на «12-му стільці» в Одесі. Але є пам’ятники, про які відомо лише місцевим жителям та найзавзятішим мандрівникам.

1. «Водопровідник» з Черкас

Приводом для створення цього пам’ятника стало святкування 90-річчя черкаського водоканалу. Добрий дядько-водопровідник одразу сподобався місцевим жителям, тож вони дали йому ім’я – дядя Ваня. На люку, що лежить перед ним, написано «воду вам я подав». Ця реалістична композиція привертає до себе увагу мандрівників, та й місцевим не дає пройти повз.

2. «Програміст» у Харкові

Біля Харківського національного університету радіоелектроніки на честь 80-річчя закладу встановили бронзову скульптуру комп’ютерного генія. Серед забобонних студентів побутує думка, що задля успішної здачі сесії потрібно сісти поряд із хлопцем та потерти тачпад на його ноутбуці. Тоді удача точно супроводжуватиме їх на іспитах.

3. «Друг» Кривого Рогу

У кожному місті повинна бути скульптура, яку труть на удачу. У Кривому Розі теж така є. Її автор надихнувся відомим мультфільмом «Жив-був пес». Тепер усі охочі можуть потерти вовка за живіт та загадати бажання, яке неодмінно здійсниться.

4. Київський пам’ятник жіночій білизні

Не дивно, що найбільше екстравагантних скульптур зібрано саме у столиці. Одна з них – схожа на глобус конструкція, на якій материки викладені з жіночих трусиків та бюстгальтерів. Хоча сам автор пам’ятника запевняє, це зовсім не глобус, а зірка, що впала з неба. Така незвична скульптура з’явилася у Києві з нагоди Всесвітнього дня білизни.

5. Ніжинський «Огірок»

Місто Ніжин славиться хрумкими огірочками, тому тут на постаменті возвеличується бочка, а зверху на ній – огірок. Цей пам’ятник можна вважати символом міста. Існує безліч історій про смак ніжинських огірків, який неможливо забути. До речі, головний продукт міста імпортують аж у 70 країн, а це багато про що говорить.

6. Пам’ятник людині-невидимці у Тернополі

Можливо, про цю скульптуру ви вже чули. За задумом автор хотів увіковічнити людину, яку неможливо побачити. Саме тому весь пам’ятник – це лише пара взуття. Можна сфотографуватися поряд із невидимим чоловіком або просто приміряти його чоботи. До речі, разом із «Невидимкою» на День Незалежності у Тернополі презентували ще два пам’ятники: безіменного сантехніка та стілець Остапа Бендера.

7. Пам’ятник страховим агентам у Києві

У столиці є своя пара чобіт, але це не чергова людина-невидимка, яку ми вже зустріли в Тернополі. Цього разу скульптура присвячена важкій праці страхових агентів. Зараз таке зустрінеш не часто, а раніше страхові агенти оббивали пороги домівок і компаній у пошуках клієнтів, тому символом їхньої праці стала стоптана пара взуття. Вважається, що цей пам’ятник також може приносити удачу, але у цьому випадку – фінансове благополуччя. Потрібно лише приміряти взуття (92 розміру!!!) та потерти шнурівку. Успіх гарантовано!

8. «Пивний пуп» у Львові

Львів славиться не лише кавою і гарним видом із Високого Замку, але й своїм пивом. Культура львівського пивоваріння налічує сотні років, тому у 2015 році власник пивного ресторану вирішив увіковічнити один з символів пінного – пивний живіт. Так він не лише розрекламував свій заклад, але й створив пам’ятник, слава про який давно вийшла за межі міста Лева.

9. Столична «Летюча корова»

«Їжачка в тумані» ми сьогодні пригадували, він – справжня зірка Інстаграму, але у Києві є ще одна скульптура його автора. Це – «Летюча корова». Красуня з’явилася у столиці ще у далекому 2009 році, але і досі про неї знає набагато менше людей, ніж про її більш відомого брата. Попри те, за оригінальністю вона не поступається жодному пам’ятнику, про які ми сьогодні вже згадували.

10.Пам’ятник рюкзаку у Львові

Цей рюкзак, як і багато інших пам’ятників в українських туристичних містах, було встановлено перед Євро-2012. Найцікавіша в скульптурі навіть не її форма, а те, що рюкзак абсолютно нічим не прикріплений до постаменту, тому всі охочі можуть спробувати його підняти чи накинути на плечі. Але є проблема: рюкзак важить аж 300 кілограмів!

Це далеко не всі пам’ятники, які можна знайти у містах України, тому Doba.ua підготувала ще кілька підбірок цікавинок для мандрівників.

А ви б хотіли побачити перераховані скульптури на власні очі? Хіба не чудовий привід для подорожей?

За матеріалами: coma

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини