ТОП-5 найкорисніших страв української кухні

1502

Сирники зі сметаною – ідеальна страва для тих, хто стежить за здоров’ям зубів, волосся, нігтів, шкіри, а сало з часником допоможе зміцнити імунітет.

Мода на європейську або азіатську кухню підтримується безліччю статей про користь такого харчування для здоров’я. Але, як стверджують лікарі, найбільш корисні ті страви, які приготовані з продуктів вашого місця проживання. Тому класична українська кухня буде найбільш корисною для жителів України, пише Сьогодні.LifeStyle.

Сало з часником зміцнить серце й імунітет

Сучасні люди прагнуть збільшити в меню кількість рослинних жирів, адже користь омега-3 жирних кислот давно доведена. Але саме в свіжому і солоному салі є те, що необхідно для підтримки імунітету і здоров’я периферичної нервової системи — насичені жири. Так-так, холестерин, якого всі так бояться. Але вже доведено, що той холестерин, який відкладається на стінках судин, потрапляє туди не з продуктів, а є наслідком порушеного метаболізму жирів. Крім того, в салі міститься цінна арахідонова кислота, яка підтримує здоров’я серця і судин. У рослинних оліях вона відсутня.

Борщ підвищить загальний тонус

І пісний, і м’ясний борщ є джерелом вітамінів і мінералів. Відвар з овочів і зелені в поєднанні з клітковиною і білками надає зміцнюючу дію на організм, покращує травлення, очищає кишечник. Те, що свіжі овочі корисніші — омана. Відварені овочі мають змінену структуру, яка допомагає засвоєнню поживних речовин, тоді як при поїданні свіжих салатів велика частина повільних вуглеводів з овочів залишається неперетравленою.

Холодець корисний для суглобів

Холодець і заливне часто плутають, але принцип приготування цих страв різний. В заливному використовують звичайний бульйон і желатин. Але правильно зварений холодець не потребує желеутворюючих добавок, оскільки всі необхідні для щільності холодцю речовини вилучаються з кісток і хрящів. Густий бульйон у комплексі з відварними овочами і м’ясом дуже корисний для суглобів (при артрозі, відновлення після травм) і дихальних шляхів. Саме ті речовини, які виварюються з яловичих кісток і хрящів, є необхідними компонентами для відновлення хрящової тканини у людини. Зміцнююча дія насиченого бульйону позначається в першу чергу на стані легень: екстрактивні речовини і білки покращують стан епітелію і допомагають при туберкульозі, хронічному бронхіті, бронхіті курця.

Сирники зі сметаною корисні для красивої посмішки

Кальцій, який знаходиться в свіжому сирі, не завжди може засвоїтися повністю. Дітям, людям з гастритом, хронічним панкреатитом буває складно переварити білок сиру. Але лікарі стверджують, що кальцій у поєднанні з молочним білком приносить найбільшу користь зубам — все вирішується в той момент, коли сир піддається тепловій обробці.

Сирники зі сметаною — ідеальна страва для тих, хто стежить за здоров’ям зубів, волосся, нігтів, шкіри. Ця страва корисна для дітей у період активного росту: регулярне введення в меню дієтичних сирників зі сметаною допомагає запобігти викривленню хребта і карієс у дітей.

Вареники з вишнями допоможуть налагодити метаболізм

Вареники з вишнями можуть бути і десертом, і основною стравою. Вони цілком здатні замінити солодощі у вашому раціоні, але не обернуться зайвими кілограмами на талії, якщо готувати їх з борошна твердих сортів пшениці. Таке тісто з борошна і води в поєднанні з вишнями стане джерелом повільних вуглеводів і рослинного білка. Вишні покращують травлення і обмін жирів в організмі, тому якщо ви хочете схуднути, їжте пісні вареники на вечерю.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини