ТОП-10 місць Західної України, куди варто поїхати на відпочинок

2577
Тернопіль

Західна Україна багата на цікаві місця, тож ви точно не пожалієте, якщо вирушите на відпочинок саме туди. Зібрали для вас ідеї для мандрів, під час яких ви побачите як добре відомі туристичні маршрути, так і не менш красиві куточки Західної України, про які знають не всі. Гайда в подорож!

Не знаєте, куди поїхати весною чи влітку на відпочинок? Тоді вирушайте на Захід, адже це – осередок українських традицій та звичаїв. Під час мандрів ви побачите величну архітектуру, незрівнянну природу, колоритні села та скуштуєте найсмачнішу кухню.

Комусь властиво моделювати свою відпуску за кілька місяців, а комусь – за кілька днів. Незалежно від того, чи плануєте ви свою подорож завчасно, чи ні – все одно вам доводиться обмізковувати важливе питання – куди ж поїхати на вихідні цього разу? Ми виріши полегшити вам вибір та обрали ТОП найкращих місць Західної України, де можна відпочити та отримати незабутні враження.

Львів

Це місто є справжньою перлиною Західної України. Краса та автентичність Львова завжди приваблюють туристів. Вузенькі вулички, вимощені бруківкою, визначні історичні та культурні пам’ятки, національна українська кухня та п’янкий аромат кави, що цілодобово насичує повітря – це те, заради чого сюди з’їжджаються сотні мандрівників зі всього світу.

Легендарна кава зі Львова - фото 243086
Фото з відкритих джерел

У Львові розташовано безліч храмів, монастирів, укріплень та держаних споруд, які є безперечною візитівкою міста Лева. Собор Святого Юра – сакральне диво цього міста і одна з головних святинь українських греко-католиків. Собор був зведений у 1744-1772 роках на Святоюрській горі.

Собор Святого Юра - фото 243087
Фото з відкритих джерел

Знаменита Площа Ринок – справжнє серце міста, яке б’ється в унісон з його мешканцями та туристами.

Площа Ринок - фото 243088
Фото з відкритих джерел

Ніколи не залишається поза увагою Квадрат на площі Ринок, в центрі якого розташований знаменитий “львівський Біг-Бен” – Ратуша, історія якої розпочалася ще з початку далекого ХІV ст.

Львівська Ратуша - фото 243090
Фото з відкритих джерел

Головний символ міста – Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької, архітектура якого змушує затамувати подих.

Львівськи оперний театр - фото 243089
Фото з відкритих джерел

Не забудьте відвідати також Високий замок, з якого відкривається крута панорама на місто.

Парк Високий замок, Львів - фото 243091
Фото з відкритих джерел

“Львів відкритий для світу” – саме таке гасло цього дивовижного міста. Тому не зволікайте і вирушайте в столицю Галичини.

Заліщики

  • Розташування: Тернопільська область, Заліщицький район

Це містечко-півострів вважається одним із найкрасивіших міст Європи. Воно і не дивно, адже такою красою можуть похизуватися лише два місця у світі: Мозель у Франції та Підкова мармурового каньйону у США.

Заліщики - фото 243093
Фото з відкритих джерел

Заліщики розкинулися у глибокому яру Дністра на південно-західному Поділлі, ніби на півострові. Якщо вибратись на гору, що розташована напроти моста, то можна побачити вражаючу панораму.

За історичними дослідженнями О. Тура перші письмові згадки про Заліщики відносять до 1340 року. Також на території міста знайдено старожитності пізнього палеоліту, трипільської, липицької, ранньослов’янської та давньоруської культур.

Вид на Заліщики - фото 243094
Фото з відкритих джерел

“Від австрійської доби в Заліщиках залишилося декілька цікавих будівель. Кілька з них збереглося навколо колишнього Ринкового майдану. Серед них – колишній Народний дім та будинок польського товариства “Сокіл”, де в 1905 році виступала з концертною програмою Соломія Крушельницька, а як іти з центру міста в сторону Чернівецької області, то не доходячи до виходу з міста, можна натрапити на палац Бруницьких, збудований наприкінці 18 ст. та парк на 5 гектарів, де росте понад 40 видів дерев і чагарників”, – пише журналіст Олександр Рудоманов.

Колочава

  • Розташування: Закарпатська область, Міжгірський район

Його називають селом 10 музеїв та 20 пам’ятників. Колоритне місце на Закарпатті, що з 5 січня 1989 року входить до складу національного природного парку “Синевир” (озеро Синевир у цьому парку теж must visit!).

Синевир - фото 243097
Фото з відкритих джерел

Колочава розташувалася у мальовничій Тереблянській долині. Гірські краєвиди, мінеральна вода, чисте повітря, незаймана природа – це саме те, що допоможе вам оздоровитися, а тамтешні музеї та пам’ятники – зроблять ваш відпочинок ще й цікавим та пізнавальним.

Колочава, Закарпатська область - фото 243095
Фото з відкритих джерел

Тунель кохання

  • Розташування: Рівненська область, м. Клевень

Дивовижне місце на Волині, яке стало символом найсвітлішого почуття – кохання. Цей зелений коридор природа створила вздовж залізничної колії між селищами Клевань та Оржів. За повір’ям, якщо закохана пара поцілується у Тунелі кохання, то буде нерозлучною усе життя. Дехто з молодят саджає тут квіти на знак своїх почуттів.

Тунель кохання - фото 243098
Фото з відкритих джерел

Жовква

  • Розташування: Львівська область, Жовківський район

Крихітне містечко на Львівщині збудоване за принципом “ідеальних міст” доби Ренесансу. Свого часу це місто було важливим культурним та релігійним центром. Сюди з’їжджалися знані правителі зі всього світу, а в 1678 році Жовква стало резиденцією Яна II Cобеського – короля Речі Посполитої.

Жовківський замок - фото 243101
Фото з відкритих джерел

До видатних пам’яток архітектури міста відносять добудову історичної Ринкової площі (сучасна площа Вічева) із замком, костел Святого Лаврентія, Васильківський і Домініканський монастирі.

Костел Святого Лаврентія - фото 243102
Фото з відкритих джерел

В костелі збереглися дві надгробні роботи великого майстра, автора монументів у Берліні, Кенігсберзі – Андреаса Шлютера.

Кам’янець-Подільський

  • Розташування: Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Місто, у якому кожен камінчик має своє історичне значення. Тут споруджено Національний історично-архітектурний заповідник “Кам’янець”, символ присутності у старому місті вірменів, русинів, поляків, турків і татар. Родзинкою заповідника стала Кам’янець-Подільська фортеця.

Ця визначна пам’ятка Хмельницької області була збудована для захисту турецького мосту, що веде до старого міста. Фортеця складається з двох частин: Старого замку та Нової фортеці.

Фестиваль повітряних куль в Кам'янець-Подільському - фото 243103
Фото з відкритих джерел

Впродовж багатьох років Кам’янець-Подільський є місцем туристичного паломництва. Мандрівники з різних куточків світу приїздять побачити архітектуру, яку залишив пособі певний період історії.

Кам'янець-Подільська фортеця - фото 243104
Фото з відкритих джерел

Після візиту до Кам’янця рекомендуємо вам також навідатися до міста Хотина (Чернівецька область), яке розташоване неподалік, та побачити на власні очі чарівну Хотинську фортецю.

Хотинська фортеця - фото 243105
Фото з відкритих джерел

Бакота

  • Розташування: Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район

Свого часу тут була долина з двома селами, але через будівництво Новодністровської ГЕС у 1981 році мешканців було виселено в сусідні міста, а сам населений пункт був повністю затоплений водою. Зараз тут велетенське Дніпровське водосховище, яке своєю красою та історією приваблює багато туристів.

Затоплене село Бакота - фото 243107
Фото з відкритих джерел

Буковель

  • Розташування: Івано-Франківська область, біля села Поляниця, Яремчанського району

Один з найбільших і найсучасніших гірськолижних курортів України. Найвища точка – гора Довга в 1372 м. Літні розваги тут анітрохи не поступаються зимовим: озеро з екологічною системою підігріву і облаштованою територією для пляжу, велопарк, спортивні майданчики, кінні прогулянки, пішохідні маршрути, скалодром, оренда альтанок, екскурсії регіоном – і це не весь перелік забав, якими можна насолодитися, приїхавши сюди.

Буковель - фото 243109
Фото з відкритих джерел

Чисте гірське повітря, безкоштовний бювет, в якому можна скоштувати природну мінеральну воду, корисні властивості якої, до речі, підтверджені Одеським інститутом бальнеології та курортології. Вода пройшла перевірку і сертифікацію. Крім того, курорт відомий своїми “буковельними” чанами, які функціонують на основі мінеральної води та фіто відварів.

Чани в Буковелі - фото 243110
Фото з відкритих джерел

Ворохта

  • Розташування: Івано-Франківська область

Ще одна цікава містина Івано-Франківщини – Ворохта – місце італійських віадуків, дерев’яних церков та надзвичайної природи. Невеличке селище міського типу, що розташоване на річці Прут, майже з усіх сторін оточене горами і лісами. Засноване у 1568 році Василем Янюком. Пам’яткою гуцульської дерев’яної архітектури – є церква Різдва Богородиці, а також дерев’яний будинок Данила Галицького.

Красиві пейзажі Ворохти - фото 243112
Фото з відкритих джерел

За часів Австро-Угорщини в 1894-1895 роках полонені італійці збудували тут чотири залізничні мости-віадуки. Задля збереження двох найбільших мостів через Прут і через Парочин в 2000 році біля них було зведено по одному сучасному. Зараз ці мости не функціонують, а от інші два працюють і надалі.

Віадуки у Ворохті - фото 243111
Фото з відкритих джерел

Саме з Ворохти можна розпочати підкорення найвищої української гори Говерли (2061 м).

Чернівці

Це місто називають “маленьким Віднем та Парижем”. За розміром воно дійсно належить до невеличких міст, а Відень та Париж нагадує своєю неймовірною архітектурою.

Піші прогулянки в Чернівцях – улюблене заняття тамтешніх мешканців та туристів. І це не дивно, адже місто налічує десятки парків і затишних вуличок, де завжди можна перепочити та насолодитися атмосферою. Одна з таких – пішохідна вулиця Ольги Кобилянської, вздовж якої розмістилося багато крихітних кафе та кав’ярень.

Чернівці - фото 243116
Фото з відкритих джерел

Екскурсію варто розпочати з відвідин міської ратуші, з якої відкривається чудова панорама міста. А от справжньою родзинкою Чернівців є Національний університет імені Юрія Федьковича, на території якого розташовано чотири музеї: археологічний, музей природознавства, етнографічний музей, музей етнографії та стародавньої історії.

Національний університет імені Юрія Федьковича - фото 243117
Фото з відкритих джерел

Джерело:  Радіо Максимум

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини