Тернопіль відзначає 478 років з дня заснування

1679

Археологічні розкопки показують, що на території сучасного міста було поселення ще з часів Трипільської цивілізації.

Сьогодні – 15 квітня відзначається 478 років з дня заснування Тернополя коронним гетьманом Яном Амором Тарновським, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на допис в ФБ міського голови Сергія Надала.

Починаючи з 1540 року протягом п’яти століть – у горнилі історії, під впливом культурних традицій різних народів – сформувалась самобутність містечка.

“Тернополяни взяли участь у становленні Козацької України. Тернопіль став активним учасником формування та розвитку Речі Посполитої та Австро-угорської імперії. Тернопіль пережив Першу світову війну, став центром і однією зі столиць Західноукраїнської Народної Республіки, був вщент зруйнований під час Другої світової війни, відновлювався в часи СРСР та розвивався в часи незалежної України,” – каже міський очільник.

Величезний вплив на свідомість та самобутність містян зробив подвиг героїв Євромайдану, серед яких було багато тернополян, героїзм бійців АТО та волонтерів, які зупинили російську навалу.

Тернополяни досі з великою пошаною ставляться до офіційного засновника Тернополя Яна Амора Тарновоського. У місті є сквер імені коронного гетьмана.

“Однак сучасна історія та археологія доводить, що пан Тарновський прийшов не на пусте місце, що Тернопіль, як поселення, як мінімум, на декілька сот років старший, – зауважує мер. – На місці сучасної дамби проходив єдиний легкодоступний торговий шлях зі сходу до сучасної центральної та західної Європи. Археологічні розкопки показують, що на території Тернополя було поселення ще з часів Трипільської цивілізації.”

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини