Тарифи на електроенергію в Україні злетять: названо нову ціну

1211

В Україні кВт*год електроенергії з 1 липня може подорожчати з 1,68 до 2,5-4 грн. При цьому діятиме така ціна для тих, хто споживає більше 500 кВт*год на місяць.

Такі дані озвучив голова департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олега Попенко. Остаточне рішення ухвалить Кабмін, проєкт відповідної постанови досі не затверджено, – пише Оbozrevatel.

“Як ви бачите, цього року держпідприємства, пов’язані з енергетикою, стали збитковими. У бюджеті практично немає грошей на виплату зеленим інвесторам. Тому, я думаю, ці виплати перекладуть на плечі споживачів. Сьогодні вартість електроенергії 1,68 грн за кВт*год . А за даними Міненерго реальна вартість коливається від 2,5 до 4 грн за кВт*год. Тому сьогодні шукатимуть способи, як підняти вартість до потрібного рівня. Можливо, буде введена градація цін залежно від споживання: до 500 кВт, понад 500 кВт, понад 1000 кВт. Або навіть градація по регіонах, адже в кожному регіоні вартість електроенергії різна”, – каже Попенко.

Тариф на електроенергію складається з: вартості самого струму, тарифу на передачу мережами “Укренерго”, тарифу на розподіл низьковольтними мережами, тарифу на поставку і податки. Ціна в 1,68 грн не покриває реальні витрати. Тільки за транспортування доводиться віддавати 1,51 грн.

За даними Бойка, зараз ціна повинна становити:

  • 2,6-2,96 грн за кВт*год у Києві і Дніпропетровській області;
  • 3,7-4 грн за кВт*год в Івано-Франківській і Луганській областях.

Тобто в кожному регіоні є своя собівартість. Але витрати ділять (і будуть ділити) на всіх, щоб не створювати різні умови для українців, незалежно від їх місця проживання.

Тарифи на електроенергію в Україні злетять: названо нову ціну

За електроенергію все одно доведеться платити

На думку експерта, варто ввести чотири різні тарифи: на перші 100 кВт год у розмірі 90 коп., від 100 до 500 кВт год – 1,68 грн, від 500 до 1000 кВт год – 2,5 грн, і вище за 1000 кВт год – більше ніж 3 грн. Однак і це не вирішить нестачі коштів на компенсацію вартості генерації струму.

Тарифи на електроенергію в Україні стримує Кабмін за допомогою спеціальної постанови, яке зобов’язує компанії продавати “струм” за встановленою ціною (т.зв. ПСО). Глава Національної комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк також вважає, що чинні ціни можуть залишитися й після квітня. Про це він заявив на форумі “Україна 30. Платіжка”.

За яким сценарієм піде Кабінет міністрів, стане відомо вже в найближчий час. НКРЕКП – регулятор, який не залежить від Кабміну і не може коментувати його рішення, розповідає членкиня комісії Ольга Бабій. Водночас вона визнає: якщо нічого не зробити, потрібно шукати кошти для покриття додаткових витрат “Енергоатому”.

“Тарифи повинні бути забезпечені, не має бути збитків. Всі повинні зрозуміти, що торік, щоб ми з вами могли платити по 1,68 грн, “Енергоатом” заплатив 40 млрд грн. Чи буде цього року 40 млрд грн, це потрібно рахувати”, – розповідає членкиня НКРЕКП.

Також Бабій зазначає: частина українців дійсно не може платити повну вартість електроенергії без ПСО. У Єврокомісії радять для цього фінансувати витрати на електроенергію тим сім’ям, які дійсно не можуть платити.

Зараз же за рахунок усіх платників податків штучно знижують вартість “струму” як для малозабезпечених, так і для мільйонерів.

Низьку вартість електроенергії для населення компенсують за рахунок більш високих тарифів для бізнесу. В результаті підприємці змушені закладати в свої ціни великі витрати на “струм”. І врешті все одно доводиться платити кінцевому споживачеві – простому українцю. Рано чи пізно такі правила доведеться переглядати.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини