“Сильні духом”: неймовірна історія подружжя з Тернопільщини здивує кожного (фото)

1117

Сильні духом люди живуть у тернопільській глибинці: головний спеціаліст управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Зоряна Замкова розповіла історію однієї неперсічної сім’ї.

“Марія та Руслан Нападії із села Ваги Підгаєцького району не лише витримали дев’ятий вал трагічних випадків, а й вже багато літ навчилися жити зі непростими щоденними моментами і зустрічати з посмішкою щоденні виклики життя.

Коли запитували голову сімейства, чи відразу після нещасного випадку він сумнівався, втратив надію та віру у власні сили – він якось по-особливому лагідно та приязно посміхаючись, відповів: ні, не втратив. Бо завжди звик опиратися на віру в Бога та віру у себе, у свою родину. А ще – на фінансову підтримку Фонду соціального страхування. Спілкування з багатьма працівниками управління та Бережанського відділення виконавчої дирекції ФССУ в Тернопільській області вже переросло з офіційного в дружнє”.

Руслану Степановичу, голова імейства, має тридцять сім рік. З них дванадцять років він – людина з особливими потребами, адже має групу інвалідності. Чоловік сильний не лише духом. Будучи ковалем, змалку звик до роботи. Завжди йому подобалось працювати з металом, витворювати з простого заліза красу візерунків, які вимальовуються при його обробці.

Того дня, коли з ним сталося нещастя, розповідає, все було, як завжди. Звична праця, ті ж обов‘язки. Але так трапилось, що штанку чоловіка затягло високим обертовим моментом в агрегат – і ногу покромсало. Так, що довелося навіть вшивати штучні вени. На той момент він був молодим хлопцем, життя якого лише запалювалось вогнем пізнання світу. А той день перекроїв життя Руслана, заставив подивитися на життя з іншого боку.

Як вже потроху Руслан зміг вставати і ходити – поїхав у районну лікарню на процедури. І в автобусі йому сподобалась проста, щира Марія, з  якою через півроку одружилися. Відразу розповів їй про своє каліцтво. Та це її не відштовхнуло, навпаки, жінка сама знала, що таке нещасний випадок. Правда, з нею трапилась біда іншого гатунку  –  біля автобусної зупинки в селі її збило авто, водій якого був у стані алкогольного сп‘яніння. Важкі травми вона стоїчно лікувала. Обоє з подружжя знали не з розповідей, що таке біль та відчай. Але і Руслан, і Марія гідно пережили ці труднощі.  Не біда їх звела докупи, а життєлюбство та весела вдача.

Начальник управління Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Федір Бортняк зауважив:

“Особливо потрібні такі приклади життєвої стійкості усім нам. Людям, які ходять своїми ногами, бачать світ, можуть вільно пересуватись, але часто нарікають на долю. Усвідомте, скільки дарунків долі ви маєте і бережіть їх! Ми в цих людей з особливими потребами, які діляться з нами своїми переживаннями, досвідом, радощами, вчимося долати життєві перепони. Ми в них вчимося виживати в теперішньому світі, разом з тим допомагаючи”.

Приїздила родина Нападіїв з дітьми на презентацію проекту, який на початку грудня проводило управління Виконавчої дирекції Фонду в області.

Розповідав свою історію – як приклад того, що можна і після складних моментів долати виклик долі,  жити наповнено, не опускаючи руки.

“Працівники Фонду – чуйні люди, дуже допомагали мені, приїздили в лікарню, все оформили”, – каже пан Руслан. -“Ця організація оплатила операцію, вартість медикаментів, інші видатки, тепер маю щомісячно матеріальну допомогу, кілька разів їздив на реабілітацію в санаторії. Також спробував себе на спартакіаді “Сила духу””.

За цей час трапилась ще одна  чудова подія, яка тепер дає родині наснагу та найбільшу радість. Бо недавно до трьох донечок – Мартусі, Христі та Лілі – лелека приніс в домівку Нападіїв ще й синочка, продовжувача роду. Тепер стає зрозумілим, чому Руслан ніколи не скаржиться на проблеми зі здоров‘ям – він все робить для своїх діток.

“Працівники управління щиро вітають родину та зичать маленькому Артемчику здоров’я, удачі та щедрої долі. Хай вирощує в своїй душі лише любов, віру, вірність, доброту, що присутні в цій родині”, – додає головний спеціаліст управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Зоряна Замкова.

Детальніше читайте у “Терен“.

Фото з відкритих джерел

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини