Супрун закликала не запускати повітряні кульки на випускних через їхню шкідливість

819

Повітряні кульки після запуску у повітря шкодять навколишньому середовищу та тваринам, тому в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підтримала заклик еко-активістів відмовитися від їхнього використання під час прийдешніх випускних та інших святкувань.

За її словами, повітряні кульки можуть подолати великі відстані, забруднюючи найвіддаленіші і незаймані куточки нашої країни. Після відпускання в небо кульки падають назад на поверхню землі та у водойми. Термін їхнього розкладання складає від 4 років, капронових стрічок — понад 100 років – пише ТСН

Натуральні латексні кульки класифікуються як пластикові відходи через зовнішні фізичні характеристики матеріалу. А пластик – дуже шкідливий для довкілля, тварин та здоров’я людини, нагадує Супрун.

Окрім того, яскраве забарвлення кульок та стрічок дуже приваблює тварин і птахів.

“Багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути залишки кульок, які можуть завдати їм шкоди. Коли тварина поглинає залишки кульки, вона може блокувати її шлунково-кишковий тракт. Внаслідок чого тварини більше не можуть їсти та гинуть від голоду”, – написала очільниця МОЗ.

Залишки повітряних кульок, що потрапили у воду, дуже схожі на медуз чи інших невеликих морських створінь, тому їх споживають в їжу більші мешканці водойм.

Повітряні кульки шкодять і птахам – окрім того, що вони також споживають залишки цих виробів, пернаті часто заплутуються в стрічках і не можуть більше літати.

“В одному з досліджень було виявлено, що повітряні кульки та їхні частини є провідною причиною загибелі морських птахів”, – зазначила Супрун.

В. о. міністра порадила випускникам замість запуску повітряних кульок зробити щось корисне для довкілля — наприклад, посадити дерева чи квіти.

“Не варто свідомо забруднювати природу та шкодити тваринам і птахам, якщо існують більш дружні до довкілля способи відсвяткувати важливі події”, – резюмувала Уляна Супрун.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини