США закликали Росію припинити агресію

406

У День опору окупації Криму і Севастополя посольство США в Україні закликало РФ повністю припинити окупацію півострова, звільнити всіх українських політичних в’язнів, яких вона несправедливо утримує.

І повернути Україні повний контроль над півостровом. Про це йдеться на сайті посольства, передає Gazeta.ua.

“Ми також закликаємо Росію припинити агресію на сході України. Санкції США проти Росії у відповідь на її агресію на сході України та захоплення Криму залишатимуться чинними, доки Росія не змінить курс. США не визнають і ніколи не визнаватимуть заявлену Росією анексію Криму”, – йдеться в повідомленні.

Також в посольстві наголосили, що окупація і посилення мілітаризації Кримського півострова загрожує загальній світовій безпеці.

Крим незаконно анексувала Росія в березні 2014 року після проведення “референдуму”, невизнаного ні Україною, ні світовим співтовариством. Зокрема “кримський референдум” не визнає і ООН. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Пізніше 26 лютого стане офіційним Днем кримського опору російській окупації.