Справи допомагають забути війну: ветеран АТО після повернення з фронту створив равликову ферму

1171

Знайома показала йому своїх домашніх равликів і запропонувала їх розводити

Фото: Костя Касіч (facebook.com/ravlikelf)

В Україні постійно лунають розмови про важку адаптацію ветеранів АТО до мирного життя, Тим не менше є такі бійці, які, повернувшись із фронту, зуміли організувати власну успішну справу. Про це передає РБК-Україна з посиланням на ipress.ua.

Так, ветеран АТО Костянтин Касіч влаштував під Києвом власну ферму равликів.

Боєць пішов на фронт добровольцем. У 2014 році пройшов гарячі точки Донбасу: околиці Маріуполя, Старобешево, Міусінськ, Комсомольск, Савур-Могилу, Степанівку, Семенівку, Дмитрівку. Воював у складі 3 батальйону 72 бригади.

Чоловік розповідає, що раніше займався іншим бізнесом, який був орієнтований на РФ, але після початку війни він відмовився від співпраці з росіянами.

Знайома Кості показала своїх домашніх равликів і запропонувала  їх розводити.

“Ти думаєш, я щось розумів в тих равликах коли починав? Інформацію черпав з інтернету, бо люди, які цим займаються в Україні складно йдуть на контакт. Реальних ферм по всій Україні штук 10. Але я не знаю, хто крім мене їх переробляє. Равликовий бізнес для України явище нове, яке розвивається. Саме ця ніша не зайнята. Але люди хочуть заробити одразу і багато. Без урахування витрат на відкриття ТОВ, отримання дозволів, я витратив 20 тисяч гривень. Це на стадо равликів і їхнє харчування”, – розповідає боєць.

Чоловік зізнається, що йому дуже допомогли задатки бізнесмена і розуміння того, що будь-яку, не тільки абсолютно нову для себе справу, потрібно починати з розуміння, що вона потрібна і до неї лежить душа. Так і виникла ферма “Равлик Ельф”.

“За півтора-два роки равлик доростає до такого, з якого можна готувати страви. Кажуть, що це бізнес для ледачих, але це не вірне висловлювання. Як у будь-якій справі, потрібно приділяти увагу і вкладати душу. Так, іноді хочеться взяти каністру з бензином, і гори воно все синім полум’ям, але мені подобається ця робота. Равликів треба годувати, перебирати, пересаджувати, чистити – це не легке заняття. Роботи навколо них вистачає, та в цьому і кайф”, – відзначив він.

Костя зізнається, що справи допомагають йому забути війну.

За його словами, на фермі проводять майстер-класи з приготування равликів, показують вольєри та проводять екскурсії, загалом платні, але знижки діють для учасників війни з Росією на Донбасі, дружини і діти загиблих бійців можуть відвідати ферму безкоштовно.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини