Сьогодні пожежники відзначають своє професійне свято

2099

Сьогодні, 17 квітня, своє професійне свято відзначають українські пожежники.

Працівники пожежної охорони в Україні відзначають своє професійне свято двічі на рік: 17 вересня – разом з іншими співробітниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) в День рятівника, а 17 квітня – День пожежної охорони України, пише Zik.

День працівників пожежної охорони був встановлений у 1995 році й святкувався щорічно 29 січня.

У 2004 році День працівників пожежної охорони та День рятівника були скасовані й замість них заснували нове професійне свято – День працівників цивільної оборони.

Нове свято проіснувало лише три роки, оскільки було вирішено відродити День рятівника, який відзначається з 2008 року 17 вересня – у день свята ікони Пресвятої Богородиці «Неопалима Купина».

У 2013 році було засновано День пожежної охорони, що відзначається від цього часу 17 квітня.

В 2014 році створено Державну службу з надзвичайних ситуацій, а державні пожежні частини отримали статус «рятувальних». Проте, День пожежної охорони ніхто офіційно не відміняв, тому багато співробітники пожежних підрозділів продовжують відзначати своє професійне свято у квітні.

«Українці завжди пам’ятають про подвиг героїв-пожежних, які ціною власного життя та здоров’я врятували Україну та весь світ від Чорнобильської катастрофи. Дякуємо за вашу відданість свідомо обраному обов’язку, врятовані людські життя», – підкреслив у своєму привітанні з нагоди свята голова ДСНС України Микола Чечоткін.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини