Сьогодні – день народження українського політв’язня Володимира Балуха

280

У п’ятницю, 8 лютого, українському політв’язню Володимиру Балуху виповнюється 48 років. Це вже третій день народження, який українець змушений святкувати в тюремних стінах окупантів.

Володимир Балух, кримський фермер, був засуджений за свій патріотизм та любов до України. Коли окупанти анексували Крим, він відмовився визнавати анексію, не
змінив громадянство, але вивісив на своєму будинку український прапор і табличку з написом «вулиця Героїв Небесної Сотні».

Саме відкрита любов до України згодом привернула увагу російських спецслужб. Спочатку в будинку Балуха співробітники «поліції» провели два обшуки. Після другого обшуку, Балуха звинуватили в образі співробітника «поліції» Євгена Баранова і засудили до 320 годин обов’язкових робіт. А вже 8 грудня 2016 року, під час третього «обшуку» силовики нібито знайшли в його будинку зброю і заборонені предмети. Балуха затримали, а через чотири дні – заарештували.

Пізніше окупанти завели другу «кримінальну справу» проти Володимира Балуха. Після того, як Володимир Балух та його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії так званого начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченко, який ображав і вдарив українця, Ткаченко подав у відповідь свою скаргу на політв’язня.

Володимира Балуха окупанти засудили до 4 років і 11 місяців колонії-поселення, а також наклали штраф у розмірі 10 тисяч рублів. У відповідь на цей незаконний вирок у березні 2018 року Володимира Балух оголосив голодування. Припинив він його лише через півроку, перед етапуванням в колонію.

За матеріалами ATR.