“Слів немає, лише біль та відчай”: у боях за Україну загинув кримчанин, який пішов на фронт добровольцем

584

У боях під Куп’янськом загинув 39-річний воїн Аблязіз Усеїнов із Криму. Він вступив у війну з російськими загарбниками ще 2014 року, а з повномасштабним вторгненням ворога знову добровільно пішов у ЗСУ.

В останню земну дорогу Героя провели 3 грудня на Київщині. Про втрату повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, – пише OBOZ.UA.

“Сьогодні прощаємося з українським воїном, головним сержантом Аблязісом Усеїновим, який загинув під час виконання бойового завдання під Куп’янськом”, – зазначив він.

Аблязіз Усеїнов народився 16 вересня 1984 року в Казахстані – в родині депортованих кримських татар, в якій виховувалося семеро дітей. Його батько Абляміт Аг’а був одним із активних учасників кримськотатарського національного руху. Сім’я змогла повернутися на свою батьківщину в 1990 році й оселилася у Керчі.

Аблязіз був учасником Революції Гідності. В 2014 році він пішов воювати проти окупантів, записавшись добровольцем до складу одного з батальйонів, що тоді формувалися на Майдані.

З початком же повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну в лютому 2022-го захисник добровільно прийшов у військкомат і вступив до лав ЗСУ.

“Маючи досвід учасника бойових дій, Аблязіз Усеїнов завжди брався за виконання відповідальних завдань. Меджліс кримськотатарського народу висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям та побратимам Аблязіса у зв’язку з непоправною втратою”, – написав Чубаров.

У Facebook-спільноті “Незламні українці” опублікували фото Аблязіза з часів Майдану. Його знайомі розповіли, що кримчанин був тим, хто ціною свого здоров’я зробив чи не найбільше для вирішення житлового питання учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб.

"Слів немає, лише біль та відчай": у боях за Україну загинув кримчанин, який пішов на фронт добровольцем. Фото

“На сьогодні серед нас таких людей – одиниці, що воюють не з “першого” дня війни, а з 2014 року з російським фашистом, такі, що з Майдану на фронт! Він був не простим для багатьох, насамперед для нероб, при владі, для самоназваних “лідерів” з високих скляних офісів. Сагол за все. Вічна пам’ять Герою!” – йдеться в пості.

Зазначається, що стислість інформації про захисника зумовлена окупацією Криму. Чин похорону Аблязіза Усеїнова пройшов 3 грудня в селі Чайки Київської області.

"Слів немає, лише біль та відчай": у боях за Україну загинув кримчанин, який пішов на фронт добровольцем. Фото

“Слів немає… Лише біль та відчай. Найкращі віддають життя. Ті, хто більше за всіх заслуговують жити в вільній країні… Вічна пам’ять Герою України…” – прокоментувала смерть воїна кримсько-татарська активістка Аніфе Куртсеітова.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини