Сім величних соборів України, які ще можна врятувати

1589

Руйнівна пожежа у середньовічному Соборі Паризької Богоматері в Парижі привернула увагу всього світу до збереження старовинних унікальних релігійних пам’яток.

Керівники України одразу ж заявили про підтримку Франції і заговорили про важливість збереження унікальних історичних пам’яток.

Міністр культури Євген Нищук навіть написав у Facebook, що Україна готова “максимально швидко направити своїх кращих фахівців та реставраторів для робіт з відновлення Собору”.

Додавши, що робота міністерства культури – це збереження для прийдешніх поколінь усіх культурних та історичних пам’яток.

BBC News Україна постійно розповідає про ситуацію зі збереженням унікальних історичних пам’яток України: міської архітектури, середньовічних замків та середньовічних синагог.

На жаль, Україна не може похвалитись великими успіхами у збереженні архітектурних цінностей.

Можливо, якщо міністерство культури має можливості і потрібних спеціалістів для реставрації старовинного собору у Парижі, влада може звернути увагу й на українські старовинні собори та храми, які давно потребують порятунку.

Переважно мова іде про католицькі костели XV-XVII століть на Західній Україні, рятувати яких фактично не лишилось кому.

В Україні сотні старовинних храмів, які перебувають на межі руйнації, ми ж зібрали сім найвідоміших.

Ізяслав, Хмельницька область

Фарний костел (найстарший храм міста) Івана Хрестителя, 1599 року будівництва. Ентузіасти регулярно проводять розчищення костелу від чагарів і сміття, але храм руйнується.

Підгайці, Тернопільська область

Троїцький костел, збудований 1634 року, перебуває у катастрофічному стані.

Старокостянтинів, Хмельницька область

Руїни Домініканського костелу, 1613 року спорудження. Пам’ятка архітектури національного значення давно передана УПЦ Московського патріархату, проте відновлення пам’ятки не відбувається.

Кам’янець-Подільський, Хмельницька область

Костел св. Миколая та домініканський монастир, найстаріший мурований храм міста. Пам’ятка архітектури XV-XVIII століття.

Реставрувати інтер’єри допомагають спеціалісти та студенти польських художніх вузів, закінчити реставрацію фасаду так і не вийшло після руйнувної пожежі 1993 року.

Червоноград (Червоногруд), неіснуюче поселення у Заліщицькому районі Тернопільської області

Домініканський костел 1615 року, є частиною чи не наймальовничіших руїн України разом із залишками Червоноградського замку.

Язловець, Бучацький район Тернопільської області

Костел Успіння Діви Марії 1590 року, споруджений у ренесансно-готичному стилі. У 1609 році тут був похований відомий польський композитор Миколай Гомулка. Нечисленні римо-католики села намагаються підтримувати храм як можуть.

Гвіздець, Коломийський район, Івано-Франківська область

Бернардинський монастир. 1723-1735 років спорудження. Нечисленні римо-католики села намагаються збирати гроші на реставрацію костелу.

Фото з відкритих джерел

Джерело: Форпост

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини