Росіяни не зможуть молитися на Афоні: що на практиці означає розрив відносин між РПЦ і Константинополем

2644

Синод РПЦ готує “жорстку” відповідь на рішення Константинополя щодо України

Рішення Російської православної церкви про припинення євхаристичного спілкування із Константинопольським патріархатом  на практиці матиме наслідки як для священиків, так і для пересічних віруючих двох церков.

За словами голови відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополита Волоколамського Іларіона, священики двох церков не зможуть здійснювати спільні богослужіння, а миряни РПЦ не зможуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату.

“У практичному плані це означає, що ми не зможемо здійснювати спільні богослужіння з Константинопольським патріархатом, наші архієреї і священики не зможуть брати участь у здійсненні спільних літургій з ієрархами, священиками Константинопольського патріархату, а миряни не зможуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату”, — цитує Іларіона видання “Газета.ru”.

Рішення РПЦ також означає, що православні росіяни не зможуть молитися в храмах на горі Афон у Греції, сказав речник патріарха Московського і всієї Русі Кирила Олександр Волков, передає ТАСС.

За його словами, Афон — це канонічна територія Константинопольського патріархату “з усіма наслідками, що з цього витікають”. Волков пояснив, що поки відносини між двома церквами не зміняться, віруючі РПЦ не зможуть причащатися або брати участь у богослужіннях у храмах Константинопольського патріархату.

Крім храмів на горі Афон, віруючим РПЦ не можна також молитися в храмах Константинопольського патріархату, розташованих у Стамбулі і Анталії в Туреччині. Крім того, під заборону потрапила низка церков у Греції: на Криті і на островах Додеканеса, найбільший з яких — Родос.

Секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату протоієрей Ігор Якимчук заявив, що за порушення заборони на священиків чекає покарання (стягнення), а миряни змушені будуть покаятися на сповіді в непослуху церкви, передає РБК.

Серед покарань для священиків може бути звільнення від посади, тимчасова або довічна заборона у священнослужінні, виверження з сану і відлучення від церкви.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини