Росія зараз грає Зеленського. Грає у повному розумінні — головне з інтерв’ю Безсмертного

271

Після свого звільнення з політичної підгрупи ТКГ Роман Безсмертний дав велике інтерв’ю BBC. Говорив про Зеленського, Донбас і 6 серпня, коли під Павлополем загинули четверо українських морпіхів. І про те, як на це відповіла Україна.

Gazeta.ua виокремила головне.

Чому не зміг відмовити Зеленському

Якби не наближення 17 липня чергової зустрічі в “Мінську”, то, зрозуміло, що я би сказав “ні” (відмовився від повернення в ТКГ. — Gazeta.ua) і все. Але уявіть собі, планово відбуваються переговори, а представника від України немає. Це негарно.

Коли я повернувся (з “Мінська”. – Gazeta.ua), була зустріч і розмова з президентом, де ми, як мені здалося, один одного почули. Говорили десь до години часу — поточні питання, питання стратегії, тактики. На зустрічі були Кучма, Пристайко (заступник голови МЗС. — Gazeta.ua) і Демченко (радник Зеленського. — Gazeta.ua).

Йшлося про конкретні завдання (від Зеленського. — Gazeta.ua) і все, що ми обговорювали під час першої зустрічі, досягнуто. І там, де треба було стримати, і за тими позиціями, де треба було просунутися, – ми це зробили.

Як росіяни стали м’ясом

Зранку 6 серпня, о 10:20 обстріл в районі Павлополя, де гинуть чотири морпіхи. Через 3 години того ж дня Дейнего (так званий міністр закордонних справ ЛНР. – Gazeta.ua) і Кобцева (так звана омбудсмен ЛНР. – Gazeta.ua) переходять із окупованої території на сторону, яку контролює Україна, у районі Станиці Луганської. Пізніше Пушилін (лідер так званої ДНР Денис Пушилін. – Gazeta.ua.) робить заву про те, що українські військові обстрілюють школу в Горлівці, її показують російські ЗМІ. Я у цей час набираю військових і питаю: “Скажіть. У групі “Північ” знали, що відбулося в секторі “Схід”. Відповідь: “Знали факт, не знали обставини”. Друге питання: “А на рівні польових командирів інформація була відома?”. “Ні”.

Якщо ми уявимо ситуацію, що на рівні польових командирів стає відомо, що в умовах режиму тиші вбито чотирьох морпіхів, як ви думаєте, яка була б реакція командира взводу, командира групи і так далі? Вони б із цього Дейнеги і Кобцевої зробили б там решето. Якби українська сторона відреагувала так, як із самого початку розраховували (російська сторона. – Gazeta.ua), то це призвело б не просто до початку конфлікту, а до початку широкомасштабних бойових дій. Їх як м’ясо кинули туди.

6 число – це удар по Зеленському. І це була катастрофа його курсу в мирному процесі. Його врятував абсолютно незрозумілий для мене випадок – просто (до військових у районі Станиці Луганської. – Gazeta.ua) не дійшла інформація про загибель чотирьох морпехів.

Що радив оточенню Зеленського після обстрілу біля Павлополя

Негайно скликати ОБСЄ, ТКГ. Заявити про вихід із Мінського процесу, поки не покарають тих, хто вчинив це. Перекривати КПВВ. Далі перекрити комунікації, бо, не дай Бог, зараз почнеться стрільба, ударять, умовно, по газогонах і водогонах – це буде катастрофа.

Але в результаті ми отримали дзвінок (Зеленського. – Gazeta.ua.) Путіну, що свідчило про те, що навколо президента не змогли об’єктивно оцінити, що відбулося.

Про ідею російськомовного каналу про Україну

Повна дурниця. Змагатися з російськомовними телеканалами в Україні, у світі – це просто тратити гроші даремно, бо у нас немає такого ресурсу, яким ми можемо перебити росіян.

Про Росію, яка грає

Бачення (Зеленського на відносини з Росією. — Gazeta.ua) зараз формується. Він кидає пробні камені, засвоює матеріальну частину. З огляду на те, як багато росіян зраділи виходу указу (про звільнення Безсмертного. – Gazeta.ua), я розумію, що маю рацію про 6-те число. Маю рацію, що ми є свідками гри кота і миші. Навіть мишеняти. Очевидно, що Росія зараз грає Зеленського. Грає у повному розумінні.

Про Медведчука

Це добре (що Медведчук не їздить на переговори в “Мінськ”. — Gazeta.ua).

Про майбутнє Мінських перемовин щодо Донбасу

ТКГ із вирішення конфлікту в Нагорному Карабаху засідає в “Мінську” вже 29-й рік. Тільки тут так не буде, тут сюжет інший. Тут конфлікт не піддається заморозці. Я сказав би навіть так: заморозка конфлікту на Донбасі взагалі може стати мрією. Цей конфлікт не буде замороженим, бо відкритий канал постачання зброї.