«Радянський союз у нас ще є», – тернополянка порівняла систему цінностей українських та іспанських сімей

1156

Українські чоловіки дуже балувані. Матері їх неправильно виховують з дитинства. Вони змалку бачать, як мати тягне на собі всі гріхи світу і звикають до цього. Зазвичай, чекають на все готове. Через те нема поваги до жінок.

Так вважає тернопільська художниця Марія Ділай. За три роки проживання в Іспанії вона переосмислила своє бачення стосунків між чоловіком і жінкою.

– В Іспанії чоловіків стільки, що очі розбігаються, –  говорить Марія. – І усі красиві, і більшість не вживають алкоголь, не палять, працюють. То в Україні хлоп – дефіцит.

Іспанки не готують на кухні і не прибирають хату. Або наймають два рази в тиждень прибиральницю, або все роблять з чоловіком порівну.

Марія вважає, що галичани неправильно виховують дітей в сім’ях.

– Нас вчать догоджати чоловікові, – додає художниця. – Як це ти їсти не звариш чи не прибереш? З дитинства дівчаткам нав’язують, що буде нікому не потрібна. Мовляв, хто тебе таку візьме. Програмують таким чином на рабство.

В усіх мудрих сім’ях дітей не вчать мити посуд, готувати і так далі лише через те, «бо ти дівчинка». Це середньовіччя, коли жінкам треба було сподобатися чоловіку, щоб заміж покликав. В іспанських сім’ях дівчаток виховують інакше – розвивають їх таланти, дають хорошу освіту, щоб була самодостатньою і фінансово незалежною від чоловіка. А решта – то другорядне. От як би наші батьки так нас виховували… Більшість пустили нас по світу і нічого не навчили, бо самі не знали. Ту рабську психологію ще довго не подолаємо. Треба психіку міняти. Радянський союз в нас іще є.

Натомість Марія не ідеалізує стосунки в іспанських сім’ях.

– Не скажу, що іспанці дуже правильні, –  продовжує – Але різниця є і то суттєва. Тут жінку закон захищає. Будь-яка проблема зі сторони чоловіка – чи психологічна, чи не те слово сказав, чи не так торкнувся, він може потрапити за грати. Навіть за те, що вчасно їжу додому не приніс чи залишив дитину до 13 років саму вдома і пішов до магазину. Навіть якщо уроки з дитиною не вчив, то теж може опинитися за гратами. За будь-який неправильний жест. До речі, тут у Малазі в центрі міста є малюнок, де зображена жінка з розкритими руками. Вона співає: «Свобода і спокій». Як знак, що це основа жіночого щастя.

Європейські чоловіки ніяк не можуть зрозуміти наших жінок – як то вміють все в хаті зробити, цьому мали час навчитися, а заробити гроші, щоб себе забезпечити,  не всі в змозі. Багато українок не можуть про себе дбати, тому що їх неправильно виховували вдома. У нас якась ненормальна система думок у людей.

Проте Марія Ділай каже, що іспанці не драматизують, якщо в сімейному житті щось не складається.

– Має значення лише особисте щастя, гармонія, – додає художниця. – І для цього не обов’язково мати чоловіка. Чоловік потрібен для щастя, а якщо хтось мучиться, то це вже не гармонійні стосунки.  Багато іспанок одинокі і вони щасливі – водять песиків, щоб скучно не було. Не хочуть заморочуватися над стосунками. І тих стосунків в них може бути безліч. Тут ніхто не переймається і не горює,  коли щось не виходить. Зійшлися-розійшлися й інших шукають. Світ крутиться.

Джерело: “Про.Те”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини