Радянський герб з “Батьківщини-матері” має бути усунено з громадського простору – В’ятрович (відео)

1806

Київ досі залишається чи не єдиним містом з великими “хвостами” в декомунізації.

Про це в ефірі “Прямого” в програмі “Ситуація” Тараса Березовця заявив голова Інституту Національної пам’яті Володимир В’ятрович.

“Мова йде, як про пам’ятники.. Адже пам’ятник Щорсу має бути демонтований, вивезений з того місця, і він не має залишатися в громадському просторі, тільки на території якогось музею. І про це мова вже йде з минулого року, про створення спеціального музею на території колишнього ВДНГ (…) Планується його (пам’ятник Щорсу – ред.) зберегти і відвезти, як зразок монументального мистецтва. Що стосується “Бітьківщини-матері”, очевидно, що ніхто цей пам’ятник демонтувати не будемо, але цей радянський герб має бути усунено з громадського простору. Чи то зрізанням, чи то накладанням”, – наголосив директор Інституту Національної пам’яті.

Як зазначив Володимир В’ятрович, Київ пасе задніх і у перейменуванні вулиць. “Тобто, мене дивують заяви деяких депутатів Київської міської ради, зокрема, з блоку Порошенка, які говорять про те, що досить цих перейменувань. Ми будемо говорти досить цих перейменувань тільки тоді, коли в повній мірі буде виконаний закон про декомунізацію. Ще принаймні кільканадцять назв, які стосуються комуністичного минулого в Києві залишаються і потребують перейменування”, – підкреслив він.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини