Про Росію, “1+1” і дебати. Головне з великого інтерв’ю спікера штабу Зеленського

1208

Політтехнолог, спікер

Розкрити офшори й ліквідувати Роттердам+. У Зеленського висунули вимоги до
штабу кандидата у президенти Володимира Зеленського Дмитро Разумков уповноважений говорити від імені Зеленського про аспекти позиції кандидата в президенти та його ставлення до тих або інших питань. В інтерв’ю телеканалу Zik у вівторок, 3 квітня, Разумков відповів на найбільш поширені запитання, що стосуються передвиборчій кампанії Зеленського, переспективи команди після виборів і на які кадрові рішення слід очікувати до початку другого туру виборів президента.

ТСН.ua коротко викладає головні тези розмови.

Про Зеленського і Голобородька

Вся соціологія, фокус-групи, їх проводилося багато, демонструють, що суспільство дуже чітко розділяє образ Голобородька і образ Зеленського. І образ Зеленського в рази сильніший. У них є спільні риси: вони обидва порядні, відкриті, незаангажовані. Зеленський, на відміну від його опонентів, людина яка створила себе сама. Він не отримав нічого з бюджету, тато фабрики йому не дарував.

Про передвиборчу кампанію

Настільки дешевої виборчої кампанії я не зустрічав ніколи. Було витрачено на перший тур менше 90 млн грн. У нас навіть хлопці в контакт-центрі сидять безкоштовно. Офіси в регіонах нам передали на безоплатній основі. Кошти пішли в основному на рекламу на телебаченні, радіо і борди.

Про “1+1”

З “1+1” існують тривалі відносини – це факт. Те, що на “плюсах” розміщується величезна кількість контенту, який виробляє 95 квартал – вони його купують – це теж факт. Те, що є бізнес-взаємини – це теж факт. Але, якщо виходити з цієї “битої” логіки, Зеленський двічі був на Інтері, зокрема був генеральним директором. З телеканалом ICTV у “95 кварталу” теж непогані стосунки.

Про дебати

Так, напевно, він як людина з меншим політичним досвідом не так класно дебатує, як наші опоненти. Можливо, у нього менше знань, як щось пообіцяти виборцям. Але у нього більше знань, як виконувати свої обіцянки. До дебатів ми готуємося.

Про мову

Єдиною державною мовою в Україні є українська мова. Можливо, Зеленський й не може достатньо якісно висловити певні позиції, але досить ефективно буде використовувати українську мову, коли стане президентом. Зеленський пропонує розвивати українську мову, але не так, як це роблять опоненти, методом “батога”, а пропонує розвивати методом “пряника”. Він розуміє як зробити так, щоб української мови в ефірі було більше.

Про армію

Головний посил: армія буде сильна і у армії ніхто красти не буде: ані головнокомандувач, ані його оточення, ані народні депутати.

Про Росію і розв’язання війни

Є чотири складових – це дипломатична, економічна, інформаційна та військова. На Росію здійснюється тиск з боку “нормандського формату” і Європейського Союзу в цілому, є тиск з боку США – від Держдепу до Курта Волкера, і вектор з боку Великої Британії, це події, пов’язані з Солсбері.

Якщо ми говоримо про “норманді” – продовженням “норманді” є Мінські переговори. Іншого варіанту, як “Мінськ”, у нас немає. Західні санкції теж так чи інакше прив’язані до “Мінська”.

Є варіант розширити “нормандський формат” за рахунок двох підписантів Будапештського меморандуму – це США і Велика Британія. Коли мені кажуть, що Росія цього не захоче – Росія багато чого не хоче. Росія не хоче санкцій, дипломатичного тиску, міжнародної ізоляції, Росія хоче захопити всю Україну. Але це ж не означає, що всі будуть робити все, що захоче Росія.

Про президентство

“Президент на п’ять років”, не більше. Це тому, що у нас всі політики від середини своєї каденції починають займатися підготовкою до наступних виборів: то гроші акумулювати, то рейтинг зберегти, а бажано і примножити, то вибудувати адміністративну вертикаль, щоб вона потім на тебе працювала. І всі від середини терміну забувають, навіщо вони туди прийшли, і що повинні робити для свого роботодавця – українського народу. Зеленський одразу озвучив, що він йде на один термін – “хочу змінити цю систему і далі віддати її, щоб нормально далі жити”.

Про Верховну Раду

Є перелік законопроектів, які будуть першочерговими – президент має право на законодавчу ініціативу. Зміни, які потрібно буде вносити в Конституцію, – це зняття недоторканності з депутатів і суддів, закон про імпічмент.

Про кадрові рішення

Ці люди будуть озвучені до другого туру. Немає конкретної людини, яка точно очолить конкретну область. Але якщо ми говоримо про начальника Генерального штабу – ця людина повинна бути військовим. Він однозначно пройшов якусь школу і посідав певне місце праці. Головне, щоб у нього не було корупційного шлейфу і він цінував життя солдатів.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини