“Повітряний поцілунок” для ОРДО: активісти запустили на Горлівку державний та червоно-чорний прапори (фото)

1154

Минулими вихідними небо над окупованими територіями Донеччини майоріло величезними синьо-жовтим та червоно-чорним знаменами. Громадські активісти та АТОвці прифронтових міст за допомогою кульок із гелієм передали “повітряний поцілунок” українцям в ОРДО.

Про це пише Новинарня

Синьо-жовтий прапор – зі Світлодарська (в суботу, 14 квітня – в четверту річницю початку АТО), червоно-чорний – в неділю фактично вже з околиць тимчасово окупованої Горлівки відправили у напрямку цього міста та далі на обласний центр.

“Не бійтесь, ви вільні”

фото: Новинарня

50 великих повітряних кульок, листівки “Не бійтесь, ви вже вільні!” та державний прапор України площею 60 кв. метрів (!) запустили в напрямку Донецька в рамках акції “Донбас – це Україна” громадські активісти й волонтери, АТОвці, школярі та небайдужі мешканці Світлодарська.

фото: Новинарня

“Під гімн України та оплески учасників акції прапор піднімається в небо та бере курс на Горлівку. Навздогін активісти запускають у небо повітряний агітаційний пакунок, наповнений жовто-блакитною символікою та листівками.
За годину він розкриється у небі над окупованою Горлівкою та нагадає її мешканцям, що Донбас – це Україна”, – повідомляв про суботню акцію прес-центр штабу АТО.

фото: Новинарня

За свідченнями очевидців, коли величезне синьо-жовте знамено піднялося на значну висоту, зловило попутний вітер у південному напрямку (Горлівка-Донецьк), із непідконтрольної території чулися постріли – свідчення того, що прапор із берега Вуглегірського водосховища пішов за адресою.

фото: Новинарня

“Люди там стояли і плакали, коли побачили прапор. Вони плакали на тій стороні, бо вірять, що ми повернемось і допоможемо. Мені друзі дзвонять і просять пришвидшити звільнення”, – розповів ТСН військовослужбовець ЗСУ з позивним “Дід”.

фото: Новинарня

“Прапор ОУН полетів на Горлівку,
ніби по аерокоридору”

Наступного дня поблизу Зайцевого, із поля в “сірій зоні”, де на горизонті вже видніються горлівські терикони, в небо запустили червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби.

Сюди з’їхався актив із Костянтинівки та Бахмута.

фото: Новинарня

Співорганізатор цієї акції із позивним “Волот” – сам родом з окупованої Горлівки, наразі мешкає в Бахмуті. Розповідає, що ідея передати оригінальний “привіт” у рідне місто зародилася давно.

фото: Новинарня

“Ще коли тривало залізничне сполучення із тими територіями, ми хотіли з друзями розмалювати залізничні вагони синьо-жовтими кольорами. Втім, потім розпочалася блокада, потяги перестали прямувати через лінію розмежування, ми не встигли втілити цю ідею в життя”, – каже чоловік.

Задум трансформувався, і на тимчасово непідконтрольну територію полетів червоно-чорний прапор розмірами 3 на 4,5 метри. Як і “світлодарський”, здійняли його в повітря синьо-жовті кульки, наповнені гелієм.

фото: Новинарня

“Спочатку придбали сто надувних кульок, але прапор великий, важкуватий, тому довелося додати кульок. Загалом їх було майже дві сотні”, – розповідає організаційні моменти Волот.

Іще одна проблема під час таких акцій – вітер. Адже в умовах штилю чи “незручного” напрямку потоків повітря ідея провалилася б, прапор не злетів би чи попрямував у іншому напрямку.

фото: Новинарня

“Ми були біля блокпосту поблизу Майорська. Хотіли під’їхати ближче, але військові не пустили, зауваживши, що тут можливі обстріли. Тому пішли в поле, де й запускали прапор із кульками.
Спочатку не було вітру, ми шукали потоки повітря. Зрештою, відійшовши далеко від шляху і ближче до лінії розмежування, вітер таки “зловили”, – каже учасник акції.

фото: Новинарня

Прапор летів, кажуть очевидці, немов по повітряному коридору, у визначеному ініціаторами акції напрямку – саме в бік тимчасово окупованої Горлівки.

“Він піднявся метрів на 30-40, продовжуючи рух до сепарських позицій. Вони побачили його і почали стріляти, але не влучили”, – тішиться Волот.

фото: Новинарня

“Було чутно постріли зі стрілецької зброї. Прапор продовжував рух у напрямку Горлівки. Ми дивилися за його польотом, доки він не зник з поля зору, аж за горизонтом. А там вже Горлівка. Прапор гігантський, а місто невелике. Його точно побачать чимало містян”, – розповів донбасівець. Місію виконано.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини