Порошенко з командою “ЄС” вирушає до Страсбурга, аби сформувати групу друзів України в оновленому Європарламенті

153

Однією з ключових тем зустрічей буде посилення тиску на Росію.

Петро Порошенко

17 липня команда “Європейської солідарності” на чолі з Петром Порошенком вирушає до Страсбурга для проведення стратегічних переговорів із європейськими партнерами. Про це лідер партії, п’ятий президент України Петро Порошенко заявив, виступаючи перед громадою міста Броди на Львівщині, пише 5 канал.

За інформацією “ЄС”, у цей день  відбудеться перше засідання новообраного Європарламенту, де оберуть вище керівництво Євросоюзу.

“Україна повинна чітко захищати власні позиції на зовнішньополітичній арені і забезпечити повне збереження міжнародної коаліції на підтримку цілісності і незалежності нашої держави. Представники України мусять уже в перший день роботи Європарламенту сформувати потужну групу союзників серед європейських депутатів та нових очільників ЄС”, – сказав Порошенко.

Він додав: “Ми маємо тримати санкції, маємо забезпечити міжнародний захист, тому завтра я зі своєю командою – з Іванною Климпуш-Цинцадзе, з Іриною Геращенко летимо до Страсбургу. Там буде перше засідання новообраного Європейського парламенту. Обрання керівництва ЄС – голови Єврокомісії, президента Європейської Ради, наступного представника з зовнішньої політики і президента Європейського парламенту. Тому ми маємо бути там і сформувати в новому парламенті групу друзів України, на яких ми можемо спиратися і розраховувати”.

Однією з ключових тем зустрічей буде посилення тиску на Росію з вимогою негайного виконання рішення Міжнародного трибуналу з морського права, аби українські моряки якнайшвидше повернулись додому.

Беззаперечна перемога України у міжнародному суді, яка стала можлива завдяки рішучим діям команди “ЄС”, дає підстави очікувати швидкого звільнення українських захисників без будь-яких умов з боку Кремля, наголосив Порошенко.

Політик додав: “У четвер ми очікуємо рішення нового Європарламенту з вимогою до Росії щодо звільнення наших хлопців – моряків, які були захоплені в полон під час акту агресії в Керченській протоці з боку Російської Федерації. Сьогодні, коли ми маємо наказ Міжнародного трибуналу в Гамбурзі, який зобов’язав Росію негайно звільнити наших моряків – я з оптимізмом дивлюся в майбутнє. Наші хлопці на 90% дуже швидко мають опинитися вдома. Це – результат нашої боротьби”.