Порошенко уже програв Зеленському, бо прийняв його правила гри

1988

Імовірно, чинний український гарант Петро Порошенко має поганих радників, бо ті його заводять не туди – за умови, що ти поступаєшся своєму опонентові більш ніж удвічі, слід змінювати не місце та спосіб ведення дискусії. Адже стадіон – це на 100% територія Зеленського, оскільки є територією шоу, а не майданчиком для дискусії.

Як підкреслює медіаексперт і політтехнолог Олексій Ковжун, Порошенко, прийнявши правила гри Зеленського, у виборчій боротьбі вже програв тому, передає “Апостроф”.

“Коли ти приймаєш нав’язані правила гри, ти програв заздалегідь. Якщо вам запропонують побоксувати з Кличком, ви, напевно, відмовитесь. Я так точно відмовлюся. Грати з ним в морський бій? Може бути, я не знаю, як він грає у морський бій, але це – все ж не його територія”, – зауважив експерт.

Він, зокрема, підкреслив, стадіон і вся ця історія навколо дебатів – це на 100% територія Зеленського, оскільки є територією шоу.

Це не територія ораторів, це не територія предметної дискусії. Більш того, у стадіонного шоу є свої закони: оплески, рев трибун, динаміка, дійових осіб видно з будь-якої трибуни… Rolling Stones відмінно почуваються на стадіоні, але загалом багато рок і поп-груп уникають стадіонів, тому що це дуже складний майданчик і це вже точно не майданчик для дискусій,
– переконує Ковжун.

Водночас політтехнолог припустив, що Порошенко має поганих радників, бо ті штовхають його на необачні кроки у цій боротьбі кандидатів.

“Маю відчуття, що йому просто радять погано. Коли у тебе – розрив удвічі, потрібно щось змінювати не в місці або способі ведення дискусії, а потрібно, прямо змінювати, змінювати. Потрібно взяти та що-небудь зробити”, – каже він.

За його словами, чинний президент відрізняється від претендента тим, що останній може тільки обіцяти, а чинний президент може робити.

“Наприклад, якщо пофантазувати: ми прокидаємося вранці та з’ясовуємо, що країною прокотилася хвиля репресій, і цілу купу людей, про яких говорить преса, громадянське суспільство, волонтери та патріоти, раптом зняли з посад, і ті опинилися під слідством. Відтак, маю сподівання на виконання обіцянок, які він дав учасникам ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк”, – підсумував Ковжун.

Натомість політолог Віктор Таран вважає дещо інакше. За його словами, власне команда Зеленського загнала себе в інституційну пастку та дала можливість Петрові Порошенку зайти на свою територію.

Команда Зеленського поставила інформаційний блок і не запускала Порошенка до свого електорату, який вони загнали в Youtube, Instagram, Telegram, куди президент не міг достукатись. І тут вони випадково його запустили на свою територію. Звісно, він цим скористається,
– зазначив він у ефірі 24 каналу.

На його думку, коли команда Зеленського пропонувала стадіонний формат дебатів, то була переконаною, що Порошенко відмовиться. Вони сподівалися, що зможуть уникнути дебатів, пояснюючи це тим, що опонент злякався. Позиція ж Петра Порошенка – “добре, я йду на дебати” – повністю поламала хід їхнього дискурсу. Крім того, вона ставить Володимира Зеленського в незручну ситуацію, адже дебати тривають три години віч-на-віч. А це зовсім інший рівень дискусії – “не можна хайпити та хохмити 3 години”.